Nie podbili kosmosu.

Remisem 1:1 (0:1) BKS-u Bolesławiec z Cosmosem Radzimów zakończył się w środę zaległy mecz XVII kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Kulesza.

Mecz dla BKS-u Bolesławiec rozpoczął się w najgorszy z możliwych sposobów. Już w 2 minucie goście wykorzystali błąd naszego zespołu i po silnym strzale Sebastiana Janczewskiego wyszli na prowadzenie. Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania strat jednak nie przyniosło to w pierwszej połowie rezultatów. W 9 minucie ładny strzał zza pola oddał Eryk Kliwak ale piłka przeszła tuż obok słupka bramki Cosmosu Radzimów. Nasi chłopcy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze broniących się gości i trener Sebastian Tylutki zdecydował się na dwie zmiany jeszcze w pierwszej części meczu. Niestety w pierwszej połowie nie przyniosło to zmiany gry naszego zespołu i do przerwy schodziliśmy przegrywając 0:1.

Druga połowa to już zdecydowanie przewaga BKS-u Bolesławiec, który w tej części meczu zdecydowanie przejął inicjatywę. Na pozytywne rezultaty takiej gry musieliśmy poczekać do 59 minuty. Wtedy to na prawej stronie bardzo dobrze pokazał się Damian Puzio, który ładnym podaniem obsłużył Adriana Kuleszę. Popularny Kaczor nie zwykł marnować takich sytuacji i umieścił piłkę w siatce gości dając nam remis 1:1. Nasi chłopcy usilnie dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki jednak dobrze broniący się zawodnicy z Radzimowa skutecznie bronili wyniku. W samej końcówce bohaterem spotkania mógł zostać debiutant w kadrze seniorów – Adrian Puzio jednak uderzona z ostrego kąta piłka przeszła obok bramki gości. Mimo jeszcze kilku prób nie udało się BKS-owi strzelić zwycięskiego gola i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po środowym spotkaniu pozostał spory niedosyt. BKS Bolesławiec był faworytem tej konfrontacji jednak nie potrafił się z tej roli wywiązać. Zawodnikom Cosmosu Radzimów należą się duże brawa, zagrali ambitnie i zdobyli punkt, być może na wagę utrzymania. Miejmy nadzieję, że nasi chłopcy wyciągną wnioski z wczorajszego meczu i będą grać już tylko lepiej. W sobotę czeka BKS Bolesławiec pauza (walkower za mecz z TS Parzyce), a już we wtorek o 18:00 nasz zespół czeka trudna wyjazdowa konfrontacja z Lotnikiem Jeżów Sudecki.

BKS Bolesławiec – Cosmos Radzimów 1:1 (0:1)

Bramki: Kulesza (59′) – Janczewski (2′)

BKS: Kizyma, K. Dmuchowski (żk) (80′ A. Puzio), Janicki, Lisowski, D. Puzio, Szaja, M. Dmuchowski (35′ Pochwała), Kliwak (65′ Jeziorny), Biały (35′ Zielonka (żk)), Kulesza (89′ czk – za dwie żółte), Majka (85′ Dołgan)