O punkty po sąsiedzku.

Prawie 5 miesięcy musieli czekać kibice BKS-u Bolesławiec na ligowy mecz swojego zespołu. W najbliższy weekend nasz zespół wyjazdową konfrontacją z GKS-em Wartą Bolesławiecka zainauguruje rundę wiosenną klasy okręgowej.

Złe warunki atmosferyczne storpedowały  rozgrywanie dwóch poprzednich kolejek, stąd rozpoczynamy zmagania od kolejki 18. W porównaniu do jesieni zeszłego roku w BKS-ie Bolesławiec zaszło szereg zmian. Na wiosnę nie zobaczymy w zespole Oliwiera Gasiaka (odszedł do KS Łąka), Marcelego Laskowskiego (odszedł do Twardego Swiętoszów) oraz Damiana Dobiecha

Do zespołu na rundę wiosenną dołączyli Bartosz Bochnia (bramkarz), Marcin Zapiór (obrońca) oraz Eryk Kliwak, Kacper Jeziorny i Damian Puzio (pomocnicy). 

Zespół zimą rozegrał sześć sparingów, które miały na celu przygotować zespół do wiosny. BKS Bolesławiec wygrał cztery mecze (5:3 z Piastem Zawidów, 3:0 z Włókniarzem Mirsk, 10:1 z KS Łąka, 2:1 z Chrobrym Nowogrodziec) oraz przegrał dwa mecze (2:5 z Promieniem Żary oraz 0:1 z Sudetami Giebułtów).

 W sobotę nasz zespół czeka trudy wyjazd do Warty Bolesławieckiej na mecz z tamtejszym GKS-em. Z racji bliskiego sąsiedztwa mecze obu zespołów zawsze były zacięte i pełne walki, a wynik zawsze był sprawą otwartą. W minionej rundzie oba zespoły zmierzyły się przy Spółdzielczej i wtedy górą był BKS Bolesławiec, który pokonał rywala 2:1 (1:1). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył wtedy Adrian Kulesza, a mecz był niezwykle zacięty i wynik do samego konta był sprawą otwartą. Zapewne podobnie będzie już w ten weekend. Kibice BKS-u zapewne pamiętają mecz w Warcie Bolesławieckiej z września 2015 roku pomiędzy obiema ekipami. Wtedy to nasz zespół w drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski po remisie 1:1 uległ gospodarzowi w rzutach karnych i odpadł z dalszej rywalizacji.

Miejmy nadzieję, że dobrze przepracowany okres zimowy zaprocentuje już w ten weekend i od dobrego wyniku rozpoczniemy walkę o awans do IV ligi.

Mecz GKS Warta Bolesławiecka – BKS Bolesławiec odbędzie się w sobotę (31.03) o godzinie 15:00 w Warcie Bolesławieckiej.

 

18 kolejka klasy okręgowej:

sobota, 31 marca 2018:

Lotnik Jeżów Sudecki – Granica Bogatynia, godz. 13:00
Piast Wykroty – Victoria Ruszów, godz. 16:00
Łużyce Lubań – Gryf Gryfów Śląski, godz. 16:00
GKS Warta Bolesławiecka – BKS Bolesławiec, godz. 16:00
Pogoń Świerzawa – Hutnik Pieńsk, godz. 16:00
Cosmos Radzimów – Sparta Zebrzydowa, godz. 16:00
Stella Lubomierz – Woskar Szklarska Poręba, godz. 16:00

TS Parzyce – Orzeł Wojcieszów 0-3 – walkower

GW

 

Kadra BKS-u Bolesławiec – wiosna 2018

 

Porównanie drużyn: