Odszedł do wieczności.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Tomasza Benesiewicza, byłego trenera i zawodnika w zespołach BKS-u Bolesławiec..

Pan Tomasz Benesiewicz ukończył Szkołę Podstawową nr 2 i Technikum Górnicze w Bolesławcu. Od najmłodszych lat pasjonował się piłką nożną i koszykówką. Wybrał piłkę nożna. Był wychowankiem naszego klubu. Debiutował w drużynie seniorów 16 czerwca 1985 r. Jesienią 1987 podejmuje studia na AWF Wrocław i do końca 1989 r. reprezentuje AZS-AWF Wrocław. Na wiosnę i jesień 1990 r. z powrotem w BKS-ie. Rundę wiosenną 1991 roku gra w Slęzie Wroclaw .Po awansie BKS-u do 3 ligi wraca do Bolesławca i jest podstawowym zawodnikiem zespołu. Po spadku w sezonie 92-93 reprezentuje 3 ligowy Górnik Złotoryja. Po zakończeniu czynnego uprawiania piłki nożnej został trenerem. Początkowo trenował grupy młodzieżowe w BKS-ie. W późniejszym czasie zaczął trenować drużyny seniorów. Pracował m.in w Chrobrym Nowogrodziec, Sparcie Zebrzydowa, GKS-ie Tomaszów Bolesławiecki i Gryf Gryfów Sląski. Posiadał tez uprawnienia sędziowskie P.Z.Kosz. Sędziował mecze na szczeblu 3-ej ligi dolnośląskiej.

Pan Tomasz Benesiewcz zmarł po długotrwałej chorobie. Pogrzeb odbędzie się 12 stycznia 2021 o godz.13:00 w Bolesławcu. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy współczucia.