Ostre strzelanie w Węglińcu.

W meczu 5 kolejki A-klasy BKS Bolesławiec rozbił na wyjeździe Górnika Węgliniec 9:3 (6:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Graczyk (4), Popek (3), Pochwała i Juszczak.

Sobotni mecz toczył się w ulewnym deszczu, na szczęście nie przeszkodziło to naszemu zespołowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po golu Finka w 3 minucie wyszli na prowadzenie. Jeśli ktokolwiek liczył na niespodziankę tego dnia w postaci zwycięstwa Górnika Węgliniec szybko jednak został pozbawiony złudzeń. Błyskawicznie stracona bramka wpłynęła ożywczo na naszych chłopaków, którzy od tego moment zaczęli nadawać ton grze. W efekcie tego w 10 minucie wyrównał Graczyk, a do przerwy piłka jeszcze pięć razy znalazła drogę do bramki gospodarzy i wynik do przerwy brzmiał 6:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Druga połowa meczu również toczyła się pod naszą kontrolą, a widzowie sobotniej konfrontacji zobaczyli jeszcze kilka bramek. Festiwal strzelecki urządzili sobie Graczyk i Popek, którzy zdobyli w całym meczu odpowiednio cztery i trzy gole. Ostatnie trafienie zaliczyli PochwałaJuszczak ustalając wynik meczu na 9:3 dla BKS-u Bolesławiec.

Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki (24.09, 16:00).

Górnik Węgliniec – BKS Bolesławiec 3:9 (1:6)

Bramki: Fink (3′), Maciuk (64′), Gudyka (75′) – Graczyk (10′, 17′, 24′, 82′), Popek (14′, 32′, 58′), Pochwała (42′) Juszczak (92′)

BKS: Kizyma, Dul (46′ Woźniak), Pietrzak, Zapiór (65′ Sroka), Juszczak, Pochwała (46′ Gasiak), Popek (żk), Zielonka, Szaja (żk) (80′ Zaraziński), Graczyk, Markowski (65′ P. Fulczyński).