Passa przerwana.

W meczu 26 kolejki Saller Klasy Okręgowej BKS Bolesławiec przegrał przy Spółdzielczej z Lotnikiem Jeżów Sudecki 2:3 (1:2) przerywając tym samym passę meczów bez porażek. Ostatni mecz nasz zespół przegrał równo rok temu więc sobotnia porażka musi boleć podwójnie. Mimo tego bylismy świadkami ciekawego widowiska, które miało przebieg niezwykle dramatyczny. Początek meczu rozpoczął się dobrze dla BKS-u Bolesławiec. W 11 minucie wykonywaliśmy rzut rożny. Dobrze dośrodkowana piłka została zbita głową przez Michała Kapusza i trafiła do Piotra Skiby. Młody zawodnik naszego zespoły mierzonym strzałem tuż przy słupku wyprowadził BKS na 1:0. Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się tylko dwie minuty kiedy to po nieporozumieniu pomiędzy obrońcą i bramkarzem napastnik gości umieścił piłkę w naszej siatce. Mecz był wyrównany chociaż to nasi chłopcy prowadzili grę. Niestety tuż przed przerwą gola na 2:1 zdobył Lotnik i na przerwę schodziliśmy przegrywając jednym gole.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się dla nas w najgorszy z możliwych sposobów. W 50 minucie Karol Borowski za drugą żółtą kartkę zobaczył kartonik koloru czerwonego i musieliśmy grać w osłabieniu. Co ciekawe od tego momentu grało nam się lepiej. Nie mieliśmy już nic do stracenia więc rzuciliśmy się do odrabiania strat. W 57 minucie bliski gola był Kamil Posadowski ale uderzona przez niego piłka odbiła się od słupka bramki gości. W 78 minucie wreszcie mogliśmy się ucieszyć. Piłkę w polu karnym do Adriana Kuleszy podał Marek Majka i popularny Kaczor wyrównał wynik spotkania na 2:2. Niestety od tego momentu na murawie działy się już dla nas same złe rzeczy. W 85 minucie z poważnie wyglądającą kontuzją musiał zejść z boiska Jakub Kowalonek (na szczęście prognozy są optymistyczne) i musieliśmy grać w dziewięciu. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu w pole karne trzeciego gola zdobyli zawodnicy Lotnika Jeżów Sudecki i to goście zgarnęli komplet punktów. Nasz sobotni rywal zagrał naprawdę dobre zawody i wygrał zasłużenie jednak gdybyśmy mieli więcej szczęścia można było pokusić się o remis. Po meczu zawodnicy Lotnika utworzyli szpaler gratulując naszym chłopakom awans do 4 ligi,kto wie być może niedługo zmierzymy się już w wyższej klasie rozgrywkowej. Następny mecz nasi chłopcy zagrają na wyjeździe z Iskrą Łagów (21.05, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Lotnik Jeżów Sudecki 2:3 (1:2)

Bramki: P. Skiba (11′), Kulesza (75′) – Górgul (12′), Białkowski (45′), Madej (90’+4′)

BKS: Walczak, Borowski (50′ – czk), Olesiński, Kapusz, K. Skiba (46′ Kwoczka), J. Kowalonek, P. Skiba (46′ Rissmann), Szewczyk, Medyński (75′ Majka), Posadowski, Kulesza