Passa trwa.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 5:1 (2:0) z Górnikiem Węgliniec zakończył się mecz trzeciej kolejki klasy okręgowej. BKS do tej pory zgromadził komplet punktów i przewodzi w tabeli ligowej.

Sobotni mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Od początku meczu przejęliśmy inicjatywę i co chwilę gościliśmy pod polem karnym Górnika. Świetnie tego dnia spisywał się bramkarz gości, który kilkukrotnie swoimi paradami ratował Górnikowi skórę. Na prowadzenie wyszliśmy w 17 minucie. Świetnym podaniem do Kamila Posadowskiego popisał się Maciej Szewczyk. Kamil minął obrońcę i uderzył na bramkę rywala. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Górnika i wpadła do siatki gości. W 35 minucie mieliśmy do czynienia z bliźniaczo podobną akcją. Ponownie asystę zaliczył Maciej Szewczyk, a Kamil Posadowski strzelił gola na 2:0 ustalając wynik do przerwy.

Druga połowa zaczęła się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów. W 47 minucie faulowany w polu karnym był Maciej Szewczyk, a „jedenastkę” skutecznie wykorzystał Jacek Bochnia. Ten sam zawodnik w 62 minucie wykorzystał ładne podanie od Kamila Skiby i było już 4:0. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić ambitni goście i w 87 minucie za sprawą dobrze znanego w Bolesławcu Doriana Latały zdobyli honorowego gola. W doliczonym czasie BKS-Bolesławiec strzelił kolejnego gola. Podanie od Adriana Białego wykorzystał Marcin Kraśnicki ustalając wynik meczu na 5:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Następny mecz ligowy BKS Bolesławiec zagra w sobotę (04.09) o godzinie 17:00 na wyjeździe z Olimpią Kowary.

BKS Bolesławiec – Górnik Węgliniec 5:1 (2:0)

Bramki: Fink (17′ – samobójcza), Posadowski (35′), Bochnia (47′, 62′), Kraśnicki (90′) – Latała (87′)

BKS: Walczak, Kapusz, Olesiński, Bochnia (66′ Kraśnicki), K. Skiba (81′ Cawricz), Kuczyński, Borowski, Szewczyk (74′ D. Kowalonek), Medyński (żk) (69′ P. Skiba), Posadowski (58′ Biały), Kulesza (58′ Kwoczka)