Passa trwa.

W meczu 5 kolejki KEEZA Klasy Okręgowej BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej Łużyce Lubań 3:1 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marek Majka (dwie) i Adrian Kulesza.

Sobotnie spotkanie stało na dobrym poziomie i obie jedenastki zaprezentowały się korzystnie. Pierwsza połowa była wyrównana i zarówno BKS Bolesławiec jak i Łużyce Lubań miały swoje szanse. W 8 minucie w dobrej sytuacji był Marek Majka ale strzelona przez naszego napastnika piłka padła łupem bramkarza z Lubania. Ambitni goście także mieli swoje szanse, piłka wpadła nawet do naszej bramki jednak napastnik Łużyc był na pozycji spalonej. Mimo jeszcze kilku sytuacji do przerwy był remis 0:0.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli nasi zawodnicy. W 48 minucie na strzał zdecydował się Michał Kapusz, a piłka po drodze trafiła do Marka Majki, który umieścił futbolówkę w siatce rywala i zrobiło się 1:0 dla BKS-u. Mimo prowadzenia BKS Bolesławiec nie spoczął na laurach i wciąż atakował. W 58 minucie ładnym podaniem do Marka Majki popisał się wprowadzony w przerwie Kamil Posadowski i popularny Maja po raz drugi skarcił Łużyce Lubań. Z dwubramkowego prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie minutę bo po ładnym strzale zza pola karnego Damiana Buzały goście zdobyli kontaktowego gola. Całe szczęście nie podcięło to naszych skrzydeł i w 82 minucie zamknęliśmy spotkanie. Wtedy to znów na prawej stronie świetnie pokazał się Kamil Posadowski, który po ziemi zagrał w pole karne rywala. Tam przytomnie zachował się Marek Majka przepuszczając piłkę, która trafiła do Adriana Kuleszy. Popularny Kaczor pewnie umieścił piłkę w siatce ustalając wynik na 3:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Następny mecz nasz zespół również zagra przy Spółdzielczej a za rywala będzie miał Włókniarza Mirsk.

BKS Bolesławiec — Łużyce Lubań 3:1 (0:0)

Bramki: Majka (48′, 58′), Kulesza (82′) – Buzała (59′)

BKS: Walczak, Olesiński, Dul (żk), Kapusz, Dmuchowski (46′ Posadowski), Kuczyński (88′ Gudzowski), Medyński, Kowalonek, Puzio (żk) (74′ Szaja), Kulesza (88′ Tabor), Majka (84′ Pochwała)