Pełna kontrola.

Zwycięstwem 3:0 (1:0) zakończył się wyjazdowy mecz seniorów BKS Bolesławiec z Olimpią Kamienna Góra. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Posadowski, Filip Zagórski i Mateusz Medyński.

Sobotnie zwycięstwo było w pełni zasłużone, a nasi chłopcy, gdyby tylko poprawili skuteczność, wygraliby jeszcze wyżej. W pierwszej połowie kilkukrotnie zagroziliśmy bramce gospodarzy. Parę razy ładnie z dalszej odległości strzelał Adrian Puzio jednak górą był bramkarz Olimpii Kamienna Góra. Ambitni gospodarze próbowali się nam odgryźć jednak dobrze dysponowany blok defensywny naszego zespołu niwelował wszelkie zagrożenia. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik będzie bezbramkowy w 45 minucie przeprowadziliśmy akcję dającą nam prowadzenie. Wtedy to w dobrej sytuacji znalazł się Marek Majka, którego strzał obronił bramkarz Olimpii. Piłkę po błędzie obrony dopadł jednak Kamil Posadowski, który strzałem z bliskiej odległości dał nam upragnione prowadzenie.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła Olimpia Kamienna Góra, która kilka razy groźnie zapędziła się w pole karne Dawida Kizymy. Na szczęście udało nam się zniwelować początkowy zryw gospodarzy i szybko powróciliśmy do swojego grania. Sytuacji do podwyższenia mieliśmy wiele jednak za każdym razem brakowało nam postawienia kropki nad i. Gdyby dobrze ustawiony celownik miał Marek Majka szybko moglibyśmy zakończyć mecz. W 76 minucie jednak mogliśmy odetchnąć z ulgą. Wtedy to piłka trafiła do znajdującego się za polem karnym Filipa Zagórskiego, który bez namysłu mocno huknął i umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Olimpii Kamienna Góra i zrobiło się 2:0. Stracony gol podciął skrzydła walecznym gospodarzom i nasi chłopcy mieli więcej miejsca na ataki. W 88 minucie do dobrze dośrodkowanej z prawej strony piłki doszedł Jakub Kwoczka, który niestety skiksował, piłka jednak trafiła Mateusza Medyńskiego, który nie miał problemu ze strzeleniem gola i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Następny mecz BKS Bolesławiec rozegra w środę kiedy to w ramach okręgowego Pucharu Polski na wyjeździe zagramy z KS Kotliska. Mecz ligowy rozegramy w przyszłą sobotę z Woskarem Szklarska Poręba przy Spółdzielczej.

Olimpia Kamienna Góra – BKS Bolesławiec 0:3 (0:1)

Bramki: Posadowski (45+1′), Zagóski (76′), Medyński (88′)

BKS: Kizyma, Posadowski (63′ Dmuchowski), Olesiński, Kuczyński, Kapusz, Kwoczka, Zagórski (88′ Komada), Majka (74′ Kulesza), Skiba (46′ Medyński), Kowalonek (82′ Tabor), Puzio (żk) (85′ Szaja)

GW