Pełna kontrola, pewne zwycięstwo.

W meczu 6 kolejki KEEZA Klasy Okręgowej BKS Bolesławiec wysoko pokonał przy Spółdzielczej Włókniarza Mirsk 6:0 (1:0). Bramki w tym meczu zdobyli Marek Majka (dwie), Adrian Puzio (dwie) i Michał Kapusz.

Nasz zespół w tym spotkaniu był zdecydowanie lepszy i zasłużenie sięgnął po trzy punkty. Już od początku meczu podopieczni Sebastiana Tylutkiego rzucili się na gości i w 8 minucie po asyście Filipa Zagórskiego i ładnym strzałem z główki Marka Majki wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Mimo wielu sytuacji, w pierwszej połowie nie udało nam się już strzelić gola Włókniarzowi Mirsk, a były ku temu okazje. Niestety wkradła się do naszego zespołu niedokładność, a i goście zaczęli śmielej atakować naszą bramkę. Po zmianie stron, mecz należał już tylko do BKS-u Bolesławiec, który urządził sobie festiwal strzelecki. W 55 minucie ładnym podaniem do Marka Majki popisał się Kamil Posadowski i popularny Maja w sytuacji sam na sam dał nam prowadzenie 2:0. W 59 minucie do świetne dośrodkowanej przez Filipa Zagórskiego z rzutu rożnego piłki wyskoczył Michał Kapusz i zrobiło się 3:0. Ambitni zawodnicy Włókniarz Mirsk próbowali znaleźć drogę do bramki Jakuba Walczaka jednak tego dnia nasza defensywa była bezbłędna. W 75 minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Filip Zagórski, a piłka po błędzie bramkarza z Mirska wpadła do siatki bramki gości. W 84 minucie po faulu w polu karnym sędzia spotkania podjął decyzję o rzucie karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adrian Puzio i było już 5:0. Ostatnie trafienie również padło łupem młodego pomocnika BKS-u Bolesławiec. Po minięciu dwóch rywal popularny Puzon zdecydował się na silny strzał zza pola karnego i ustalił wynik spotkania na 6:0 dla naszego zespołu.

Już w środę (16.09, godz. 17:00) przy Spółdzielczej w ramach okręgowego Pucharu Polski podejmiemy Apis Jędrzychowice. Ligowy mecz w najbliższy weekend rozegramy na wyjeździe z Olimpią Kowary (19.09, godz. 16:00, mecz odbędzie się w Łomnicy).

BKS Bolesławiec – Włókniarz Mirsk 6:0 (1:0)

Bramki: Majka (8′, 55′), Puzio (84 – karny’, 89′), Kapusz (59′), Zagórski (75′)

BKS: Walczak, Kowalonek (żk), Kapusz, Dul, Kuczyński, Dmuchowski (46′ Pochwała), Zagórski (żk) (78′ Tabor), Bochnia (64′ Szaja), Puzio, Posadowski (70′ Gudzowski), Majka (70′ Wolski)