Pewne sparingowe zwycięstwo.

W rozegranym w sobotę przy sztucznym świetle meczu sparingowym BKS-u Bolesławiec pokonał Włókniarza Mirsk 3:0 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krystian Smolarek, Mateusz Dmuchowski i Marek Majka.

Sprawdzian z IV-ligowcem mógł się podobać, a nasz zespół rozegrał bardzo dobre zawody i wygrał zasłużenie. W pierwszej połowie BKS Bolesławiec przeważał co i rusz zapuszczając się w pole karne Włókniarza Mirsk. Brakowało skuteczności, a liczne strzały na bramkę rywala albo padały łupem bramkarza albo przechodził obok słupka. Nasz rywal próbował się odgryźć ale dobrze tego dnia w naszej bramce prezentował się Jakub Walczak, który pewnie kasował wszelkie zagrożenie w naszym polu karnym.

Po przerwie zawodnicy Włókniarza rzucili się na nasz zespół i przez około 10 minut mieli przewagę jednak nie udało im się znaleźć drogi do naszej bramki. Po chwilowym zastoju nasi chłopcy znów wzięli się za grę i zaczęli strzelać bramki. W 54 minucie po zamieszaniu w polu karnym rywala piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Krystiana Smolarka, który  technicznym strzałem wyprowadził BKS na prowadzenie. Po strzelonym golu nasz zespół nie osiadł na laurach i wciąż kontynuował grę w swoim stylu. Na kolejne gole trzeba było czekać do końcówki spotkania. W 84 minucie na 2:0 wyprowadził nas Mateusz Dmuchowski, a w 90 minucie po golu z rzutu karnego Marek Majka ustalił wynik spotkania na 3:0 dla naszej drużyny.

BKS Bolesławiec – Włókniarz Mirsk 3:0 (0:0)

Bramki: Smolarek (54′), M. Dmuchowski (84′), Majka (90′ 0 karny)

BKS rozpoczął mecz w składzie: Walczak, Janicki, Lisowski, Dul, Rudkowski, Graczyk, Jeziorny, Smolarek, K. Dmuchowski, Pochwała, Majka.

W meczu zagrali także: M. Dmuchowski, Zapiór, Pirożek.