Pewne zwycięstwo BKS-u.

Bez problemu poradził sobie BKS Bolesławiec w meczu XXII kolejki jeleniogórskiej A-klasy. Przy Spółdzielczej nasz zespół pokonał GKS Gromadka 5:2 (4:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Graczyk (trzy), Mirosław Markowski i Radosław Karpiak.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się w najgorszy z możliwych dla nas sposób. Już w drugiej minucie po błędzie bramkarza BKS-u goście umieścili futbolówkę w naszej bramce i wyszli na prowadzenie 1:0. Na szczęscie dla BKS-u szybko stracony gol nie podciął nam skrzydeł, a od momentu straty gola to nasi chłopcy rządzili na murawie. Liczne ataki BKS-u Bolesławiec ukoronowane zostały w 19 minucie kiedy to Łukasz Graczyk precyzyjnym strzałem wyrównał wynik spotkania na 1:1. Uskrzydleni remisowym golem zawodnicy BKS-u nie spoczęli na laurach tylko wciąż atakowali bramkę GKS-u Gromadka. W 22 minucie Łukasz Graczyk dobrym podaniem obsłużył Mirosława Markowskiego i popularny Miro z bliskiej odległości wyprowadził BKS na 2:1. Kiedy w 38 minucie na 3:1 prowadzenie naszego zespołu podwyższył ponownie Łukasz Graczyk stało się jasne, że tego meczu już nie przegramy. W 45 minucie mocnym strzałem zza pola karnego Radosław Karpiak ustalił wynik do przerwy na 4:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacząco zmianie i to nasi chłopcy wciąż atakowali bramkę rywala. Zabrakło jednak precyzji pod bramką GKS-u i w tej części spotkania byliśmy świadkami mniejszej liczby goli. W 60 minucie po strzale z rzutu karnego hattricka skompletował Łukasz Graczyk, a w doliczonym już czasie również z rzutu karnego GKS Gromadka zdobył drugiego gola ustalając wynik meczu na 5:2 dla BKS-u Bolesławiec.

BKS Bolesławiec – GKS Gromadka 5:2 (4:1)

Bramki dla BKS: Graczyk (19′, 38′, 60′), Markowski (22′), Karpiak (45′)