Pierwsza porażka.

Przegraną 1:2 (1:0) zakończył się niedzielny mecz drugiego zespołu BKS-u Bolesławiec z GKS-em Raciborowice. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kowalski. Mecz na szczycie jeleniogórskiej B-klasy mógł się podobać, a swoim poziomem przykrywał wiele meczów wyższych lig. Pierwsza polowa należała do naszego zespołu, który pewnie wszedł w mecz i kontrolował sytuację na murawie. Nasi chłopcy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji ale brakowało skutecznego wykończenia. Efekt lepszej gry naszego zespołu zobaczyliśmy w 24 minucie kiedy to precyzyjnym uderzeniem Kamil Kowalski wyprowadził BKS Bolesławiec na prowadzenie. Wprawdzie GKS Raciborowice także kilka razy groźnie pokazał się pod polem karnym Jakuba Walczaka jedna to do przerwy mogliśmy cieszyć się jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona meczu miała jednak diametralnie różny przebieg od pierwszej. GKS Raciborowice rzucił się do odrabiania strat i z minuty na minutę przejmował inicjatywę na murawie. Gospodarze kilkukrotnie bliscy byli wyrównania, jednak BKS-owi sprzyjało szczęście. Niestety zabrakło go w 75 minucie kiedy to sędzia niedzielnego spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił Denys Lebid. Gospodarze po wyrównaniu poczuli krew i usilnie zaczęli dążyć do zgarnięcia trzech punktów. Nasi chłopcy mogli to wykorzystać bo stworzyli sobie przynajmniej ze trzy sytuacje na zdobycie zwycięskiej bramki. Brakowało jednak precyzji i zimnej krwi w polu karnym rywala. Ambitna gra gospodarzy została nagrodzona w 92 minucie kiedy to w zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w bramce Walczaka. Ostatecznie więc przegrywamy 1:2 i jest to pierwsza porażka zespołu od momentu jego utworzenia. Następny mecz nasz drugi zespół zagra przy Spółdzielczej z LZS-em Nowa (10.04, godz. 11:00).

GKS Raciborowice – BKS II Bolesławiec 2:1 (0:1)

Bramki: Lebid (75′ – karny), Wiedro (92′) – Kowalski (24′)

BKS: Walczak, Karpiak, Kwoczka, Dołgan (56′ Davydovskyi), J. Kowalonek (50′ Wolski), Kuczyński, Dul, Kowalski, Kulesza, Markowski (68′ Majka), Pochwała

GKS: Szewczyk, Pełech (46′ Pawlusiński), Najdek, Lebid, Suszek, Kijowski (25′ Białoń) (75′ Kubik), Ćwiak, Wojciechowski, Tkacz, Ferreira, Wiedro