Plan wykonany.

Nie zwalnia tempa pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec. W sobotę zespół trenera Sebastiana Tylutkiego w ramach 19 kolejki Saller Klasy Okręgowej pokonał przy Spółdzielczej Olimpię Kowary 2:1 (1:0). Sobotni mecz nie należał do najlepszych w wykonaniu obu ekip. Goście z Kowar wyraźnie skupili się na defensywie, z kolei nasz zespół nie potrafił odnaleźć odpowiedniego rytmu i gra była szarpana. Duży wpływ miała na to sytuacja kadrowa w naszym zespole, sześć osób musiało opuścić mecz z powodu choroby, a część grała z wyraźnymi objawami przeziębienia. Mimo tego to BKS Bolesławiec panował na murawie chociaż nie potrafił stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. W 16 minucie arbiter spotkania podyktował dla naszego zespołu rzut karny, który na gola zamienił Maciej Szewczyk. Po celnym trafieniu BKS-u obraz gry niewiele się zmienił. Mieliśmy kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia ale brakowało skutecznego wykończenia.

Po zmianie stron mecz nie nabrał dodatkowych rumieńców. Wydawało się, że taki wynik może dotrwać do końca meczu. W 83 minucie Kamil Posadowski wystawił znajdującemu się na 25 metrze Karolowi Borowskiemu piłkę. Obrońca BKS-u Bolesławiec bez zastanowienia huknął na bramkę Olimpii Kowary i wyprowadził BKS na 2:0. Gol był praktycznie kopią bramki w wyjazdowym meczu z Nysą Zgorzelec na jesień. W doliczonym czasie gry ambitni goście po błędzie naszej defensywy i bramkarza zdołali zdobyć honorową bramkę (gol Kamila Bródki) ale to było wszystko na co tego dnia było ich stać. Ostatecznie po bardzo przeciętnym meczu BKS Bolesławiec pokonał Olimpię Kowary 2:1 (1:0).

Następny ligowy mecz nasi chłopcy zagrają na wyjeździe z Victorią Jelenia Góra. Mecz odbędzie się w sobotę (09.04) o godzinie 16:00. Miejmy nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą już zdrowi i będziemy mogli wystawić optymalny skład.

BKS Bolesławiec – Olimpia Kowary 2:1 (1:0)

Bramki: Szewczyk (16′ – karny), Borowski (83′) – Bródka (92′)

BKS: Walczak, Borowski, Kapusz, K. Skiba (żk), D. Kowalonek, Kwoczka (46′ Sawicki), Medyński (52′ P. Skiba), Szewczyk, Dmuchowski, Kulesza (46′ Dul), Posadowski

Olimpia: Rogowski, Szaraniec (żk), Zagrodnik (żk), Wawrzyniak (żk), Przywara (55′ Ulicki), Bródka, Kędzierski, Marciniak, Madej, Szeliga, Wiśniewski (78′ Miklas)

Fot. Istotne.pl