Plan wykonany.

W meczu 7 kolejki klasy okręgowej BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej Hutnika Pieńsk 3:0 (1:0) notując siódmą wygraną z rzędu. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Posadowski, Jakub Kowalonek i Marcin Kraśnicki.

Sobotnie spotkanie było dobre w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy narzucić rywalowi swój styl i choć Hutnik Pieńsk ambitnie próbował postawić się zespołowi trenera Sebastiana Tylutkiego to musiał uznać wyższość BKS-u. Na prowadzenie wyszliśmy w 26 minucie. Wtedy to Adrian Kulesza ładnym podaniem obsłużył Kamila Posadowskiego, a młody pomocnik BKS-u precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki gości. Mimo jeszcze kilku ciekawych sytuacji na przerwę schodziliśmy minimalnie prowadząc. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. W 60 minucie dobrze na obronę naciskał Marcin Kraśnicki, a piłka która trafiła do Jakuba Kowalonka ugrzęzła w bramce rywala i zrobiło się 2:0. Ostatnie trafienie meczu padło łupem Marcina Kraśnickiego, który ładnie wykorzystał asystę Michała Kapusza. Ostatecznie więc pokonujemy rywala 3:0 i jest to siódme zwycięstwo z rzędu.

Już w tę środę przy Spółdzielczej w ramach Okręgowego Pucharu Polski zmierzymy się z Karkonoszami Jelenia Góra (29.09, godz. 16:30), a następny mecz ligowy zagramy ponownie u siebie, a rywalem będzie Chrobry Nowogrodziec (02.10, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Hutnik Pieńsk 3:0 (1:0)

Bramki: Posadowski (26′), J. Kowalonek (60′), Kraśnicki (71′)

BKS: Hajduczek, Kapusz, Olesiński (69′ D. Kowalonek), Borowski, Kuczyński, Dmuchowski, Bochnia (46′ Medyński), J. Kowalonek (73′ Sawicki), Kwoczka (81′ Majka), Posadowski (64′ Biały), Kulesza (57′ Kraśnicki)