Podział punktów w Lubaniu.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz XIII kolejki klasy okręgowej pomiędzy Łużycami Lubań i BKS-em Bolesławiec. Bolesławiecki zespół wciąż jest wiceliderem w ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie było wyrównane i każda ze stron miała szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz lepiej rozpoczął BKS Bolesławiec, który od początku meczu ruszył na rywala. Walka przez większość czasu pierwszej połowy toczyła się w środkowej części boiska. Szansę na strzelenie gola dla BKS-u Bolesławiec miał Patryk Pirożek jednak strzały naszego zawodnika były za lekkie i padły łupem bramkarza Łużyc Lubań. Gospodarze sobotniego meczu skupili się na obronie dostępu do własnej bramki i sztuka ta wychodziła im bardzo dobrze. Nieliczne ataki na naszą bramkę nie sprawiały kłopoty bramkarzowi BKS-u. Pierwsza, bezbarwna połowa meczu zakończyła się wiec bezbramkowym remisem.

Po przerwie gra zdecydowanie się ożywiła i wyglądała lepiej niż w pierwszej połówce. W 48 minucie powinno być 1:0 dla naszego zespołu. Wtedy to Adrian Kulesza świetnie podaniem z prawej strony obsłużył Oliwiera Gasiaka jednak pomocnik BKS-u z bliskiej odległości, mocnym strzałem uderzył w bramkarza i musieliśmy obejść się smakiem. Swoje szanse miały także Łużyce Lubań, w 69 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym piłka odbiła się od poprzeczki. W 75 minucie blisko strzelenia gola był Maciej Zielonka jedna strzał zawodnika BKS-u przeszedł obok słupka. Do końca meczu obie jedenastki kilkukrotnie stwarzały sobie jeszcze sytuacje do strzelenia gola jednak tego dnia piłka nie wpadła do którejkolwiek z bramek i skończyło się remisem 0:0.

Oba zespoły zapewne czują niedosyt, jednak remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Szkoda, że nasi chłopcy nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji bo była spora szansa na wywiezienie z Lubania kompletu punktów. Następny mecz nasz zespół rozegra u siebie ze Stellą Lubomierz.

Łużyce Lubań – BKS Bolesławiec 0:0

BKS: Kizyma, Janicki (żk), Lisowski, Dul (żk), Rudkowski, Biały (56′ Pochwała), Smolarek (65′ Zielonka), Pirożek (46′ Gasiak (żk)), Szaja, Graczyk (75′ Markowski), Kulesza (żk)