Pogrom przy Spółdzielczej.

Ostre strzelanie urządzili sobie seniorzy BKS-u Bolesławiec w meczu 8 kolejki klasy okręgowej. Nasz zespół rozbił Spartę Zebrzydowa9:1 (6:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kulesza (cztery), Adrian Biały (trzy), Krystian Smolarek i Mirosław Markowski. Honorowego gola dla gości zdobył dobrze znany w Bolesławcu Marek Kumoś.

Mecz ze Spartą Zebrzydowa był ostatnim z serii czterech z rzędu meczów przy Spółdzielczej. Ku radości sympatyków BKS-u spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszego zespołu.

W pierwszej połowie na murawie rządził tylko BKS. Nasz zespół od początku rzucił się na rywala i szybko ta przewaga przełożyła się na gole. W 4 minucie dobrym podaniem Krystian Smolarek obsłużył Adriana Kuleszę, który precyzyjnym strzałem przy słupku wyprowadził nas na 1:0. Szybko zdobyta bramka tylko zachęciła naszych zawodników do dalszych ataków. W 11 minucie precyzyjnym podaniem z prawej strony popisał się Krzysztof Dmuchowski, a znajdujący się w polu karnym Adrian Kulesza strzałem głową podwyższył na 2:0. W 23 minucie po błędzie bramkarza i celnym podaniu głową Adriana Kuleszy do Adriana Białego ten drugi zdobył trzeciego gola dla BKS-u. W 32 minucie świetną asystą do Adriana Kuleszy popisał się Oliwier Gasiak i było już 4:0. Sparta Zebrzydowa była w tej części meczu całkowicie bezradna, goście skupił się na bronieniu dostępu do własnej bramki jednak jeszcze dwukrotnie w tej części meczu bramkarz Sparty musiał wyciągać piłkę z siatki. W 36 minucie z rzutu wolnego na bramkę rywala uderzył Krzysztof Lisowski a zmierzającą do bramki piłkę trącił jeszcze Krystian Smolarek i zrobiło się 5:0. Tuż przed przerwą Adrian Biały dobrze zacentrował w pole karne, a kapitalnym strzałem z woleja Adrian Kulesza ustalił wynik do przerwy na 6:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło ale to nadal BKS Bolesławiec nadawał ton grze. Sparta Zebrzydowa w tej części meczu częściej zapędzała się pod nasze pole karne ale brakowało rywalowi okazji do strzelenia gola. Mimo słabszego tempa kibice BKS-u mieli okazję zobaczyć jeszcze gole swoich ulubieńców. W 57 minucie po raz kolejny Adrian Kulesza dograł do Adriana Białego, który strzelił kolejnego gola dla naszego zespołu. W 85 minucie popularny Kaczor idealnie obsłużył podaniem Mirosława Markowskiego, który bez problemu podwyższył wynik na 8:0 dla BKS-u. W 89 minucie na strzał zdecydował się Oliwier Gasiak, a uderzona przez niego piłka trafiła do Adriana Białego, który podwyższył na 9:0. W doliczonym już czasie gry goście po podyktowanym rzucie karnym za sprawą Marka Kumosia zdobyli honorowego gola i ustalili wynik końcowy meczu na 9:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Mecz ze Spartą Zebrzydowa kończył serię czterech meczów przy Spółdzielczej, w przyszły weekend nasz zespół zagra na wyjeździe z Granicą Bogatynia.

BKS Bolesławiec – Sparta Zebrzydowa 9:1 (6:0)

Bramki: Kulesza (4′, 11′, 32′, 42′), Biały (23′, 57′, 89′), Smolarek (36′), Markowski (85′) – Kumoś – karny (90′)

BKS: Walczak (55′ Kargul), Janicki, Lisowski, Biały, K. Dmuchowski, Szaja (żk) (65′ Markowski), Smolarek, Dul, Gasiak, Kulesza, Pochwała (żk) (46′ Zielonka)