Pokazali wielkie serca.

W niedzielę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się zorganizowany przez BKS Bolesławiec turniej piłkarski. Tego dnia wyniki były sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa, hojność i fakt uczestniczenia w szczytnej przedsięwzięciu.

Turniej w sali I Liceum Ogólnokształcącego odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego i wzięły w nim udział zespoły w kategorii Młodzików, Trampkarz i Open (16+). W turnieju Młodzików oprócz trzech zespołów BKS-u wzięły udział zespoły Zagłębia Lubin, Sprotavii Szprotawa, Gryfa Gryfów Śląski. Zwycięzcą okazał się zespół z Gryfowa, który w rzutach karnych pokonał Zagłębie Lubin. Wśród Trampkarzy prym wiodła ekipa Łużyc Lubań, która zdystansowała ekipy BKS-u, Lotnika Jeżów Sudecki, Majdanu, Piasta Zawidów i Włókniarza Mirsk. W kategorii Open najlepszy okazał się KS Stare Jaroszowice. W turnieju tym wzięli udział nasi Juniorzy Młodsi i Starsi.

W hali Szkoły Podstawowej Nr 1 odbył się turniej pod patronatem Urzędu Miasta Bolesławie w kategorii Skrzaty, Żaki i Orliki. Najmłodsi dali z siebie wszystko i przy ogromnym aplauzie dorosłych dały popis piłkarskich umiejętności.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do udanej organizacji obu imprez. Wielkie brawa należą się rodzicom, którzy zadbali o ciasta, gastronomię i sprawili, że wszyscy czuli się jak u siebie w domu. Podziękowania ślemy do trenerów, którzy oprócz przygotowania swoich zespołów zadbali także o sprawne sędziowanie i przebieg obu turniejów. Dziękujemy zespołom, które przyjechały na zawody. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu za patronat nad zawodami. Serdecznie dziękujemy firmom: Bader Polska, Wędlindrobex, Techbol, Piekarnia Orawiec. Dziękujemy także Panu Stanisławowi Zapiórowi, Danielowi Padewskiemu i Januszowi Baranowskiemu. Osób, które nam pomogły było tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Dziękujemy każdemu kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do sukcesu niedzielnych zawodów. Jesteście wielcy!