Postrzelali sobie.

Zwycięstwem 5:4 (4:1) zakończył się ostatni przed półfinałem okręgowego Pucharu Polski mecz sparingowy seniorów BKS Bolesławiec ze Stalą Chocianów. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Jakub Kwoczka, Marek Majka, Michał Kapusz, Filip Zagórski i Kamil Posadowski.

Mecz lepiej rozpoczęli goście kiedy to po akcji lewą stroną boiska wyszli na prowadzenie 1:0. Stracony gol podziałał na naszych chłopaków ożywczo. BKS wyrównał po ładnym strzale zza pola karnego w wykonaniu Jakuba Kwoczki. W 36 minucie świetne dośrodkowanie Adriana Białego ładnym strzałem głową wykończył Marek Majka i zrobiło się 2:1 dla nas. W 43 minucie po zamieszaniu w polu karnym na 3:1 gola strzelił Michał Kapusz, a w doliczonym czasie gry Filip Zagórski po akcji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik do przerwy na 4:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Druga połowa sobotniego sparingu należała do piłkarzy Stali Chocianów. Wprawdzie w 52 minucie na 5:1 podwyższył Kamil Posadowski ale od tego momentu to goście nadawali ton grze. Stal zdołała zdobyć trzy bramki i ostatecznie mecz zakończył się iście hokejowym wynikiem 5:4.

Już w sobotę BKS Bolesławiec przy Spółdzielczej w ramach okręgowego Pucharu Polski zmierzy się z Hutnikiem Pieńsk. Miejmy nadzieję, że doświadczenie wyniesione z meczów sparingowych zaprocentuje już w najbliższy weekend.

BKS Bolesławiec – Stal Chocianów 5:4 (4:1)

Bramki dla BKS-u: Kwoczka (33′), Majka (36′), Kapusz (43′), Zagórski (45′), Posadowski (32′)

W BKS-ie zagrali: Walczak, Hajduczek, Dul, Olesiński, Kapusz, Kowalonek, Dmuchowski, Cawricz, Gudzowski, Puzio, Kwoczka, Szaja, Biały, Zagórski, Majka, Komada, Rissmann, Skiba