Powalczą w Pieńsku o przełamanie.

W sobotę (12.05) o godzinie 17:00 swój kolejny mecz w ramach jeleniogórskiej klasy okręgowej rozegrają seniorzy BKS-u Bolesławiec. Rywalem naszego zespołu będzie Hutnik Pieńsk.

BKS Bolesławiec w minionej kolejce bezbramkowo zremisował przy Spółdzielczej z Granicą Bogatynia co spowodowało, że strata naszego zespołu do drugiej w tabeli ekipy z Warty Bolesławieckiej wynosi 2 punkty. Jeśli chcemy gonić rywala nie powinniśmy sobie już pozwalać na straty punktów. W sobotnie popołudnie BKS Bolesławiec będzie faworytem, jednak rywal już niejednokrotnie pokazywał, że umie sprawiać niespodzianki.

Hutnik Pieńsk zajmuje 9 miejsce w tabeli. Do tej pory u siebie ekipa z Pieńska wygrała 4 mecze, 3 zremisowała i 5 przegrała. Co ciekawe o jeden punkt więcej Hutnik zdobył w gościach. W rundzie wiosennej nasz najbliższy rywal wygrał dwa mecze (w tym walkower z TS Parzyce), Hutnik Pieńsk rewelacyjnie rozpoczął sezon jednak im bliżej końca tego sezonu tym naszemu rywalowi idzie gorzej.

W sobotę BKS Bolesławiec będzie zapewne faworytem, jednak to nic nie znaczy. Nasz zespół ma swoje problemy i jeśli chce walczyć o awans do klasy wyżej to musi wreszcie  odnaleźć formę z jesieni. Miejmy nadzieję, że już w sobotę zobaczymy stary, dobry BKS Bolesławiec.

Mecz Hutnik Pieńsk – BKS Bolesławiec odbędzie się w sobotę (19.05) o godzinie 17:00 w Pieńsku.

25 kolejka klasy okręgowej:

sobota, 19 maja 2018:

Stella Lubomierz – GKS Warta Bolesławiecka, godz. 16:00
Pogoń Świerzawa – Cosmos Radzimów, godz. 17:00
Łużyce Lubań – Orzeł Wojcieszów, godz. 17:00
Gryf Gryfów Śląski – Victoria Ruszów, godz. 17:00
Hutnik Pieńsk – BKS Bolesławiec, godz. 17:00
Granica Bogatynia – Sparta Zebrzydowa, godz. 17:00

niedziela, 20 maja 2018:

Lotnik Jeżów Sudecki – Piast Wykroty, godz. 17:00

TS Parzyce – Woskar Szklarska Poręba 0-3 – walkower