Przegrana inauguracja.

Od przegranej rozpoczął rozgrywki IV ligi dolnośląskiej BKS Bolesławiec. Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego musieli uznać wyższość Słowianina Wolibórz przegrywając z wyżej notowanym rywalem 0:2 (0:2).

Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie dla gości. Weszli oni lepiej w mecz i już w 7 minucie za sprawą uderzenia głową wyszli na prowadzenie. BKS Bolesławiec też miał swoje okazję, zwłaszcza uderzenie głową Jacka Bochni z pierwszych minut meczu, ale niestety musieliśmy obejść się smakiem. Kiedy w 21 minucie Słowianin Wolibórz podwyższył na 2:0 stało się jasne, że ciężko tego dnia będzie powalczyć o pełną pulę. Mimo tego nasi chłopcy nie odpuszczali i usilnie dążyli do zdobycia kontaktowego gola.

Druga połowa meczu to już zdecydowanie lepsza gra BKS-u. Cofnięty Słowianin kontrolował sytuację na murawie, a nasi chłopcy często gościli w polu karnym rywala. Niestety nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki Słowianina. W 66 minucie miała miejsce kontrowwrsyjna sytuacja. Filip Komarzyniec został powalony w polu karnym przeciwmika, jednak sędzia spotkania nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla BKS-u. Mimo usilnych starań nie udało nam się chociaż zdobyć honorowego gola i musieliśmy zejść z murawy z zerwym kontem bramkowym i niestety także punktowy. Następny mecz BKS Bolesławiec roezgra już we wtorek na wyjeździe z Chrobrym II Głogów.

BKS Bolesławiec – Słowianin Wolibórz 0:2 (0:2)

Bramki: Buryło (7′), Niewiadomski (21′)

BKS: Hajduczek, Zapiór (84′ Sinica), Kapusz, Borowski (żk), Skiba (71′ Deka), Kowalonek (żk) (60′ Bomba), Gałka (49′ Komarzyniec (żk)), Spraski, Zagórski, Bochnia (81′ Podziewski (żk)), Janczak (79′ Kraśnicki (90′ – 2żk)