Przegrana mimo walki.

Przegraną 2:3 (1:2) zakończył się sobotni mecz BKS-u Bolesławiec z GKS-em Warta Bolesławiecka. Gole dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Dmuchowski i Adrian Puzio.

Sobotnie zawody toczyły się w szybkim tempie i mogły podobać się publiczności. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy rzuci się na BKS i dosyć szybko wyszli na prowadzenie. W 14 minucie po błędzie naszej defensywy sytuację sam na sam wykorzystał Sławomir Pełdiak. Kiedy ten sam zawodnik dziesięć minut później podwyższył na 2:0 wydawało się, że mecz może rozstrzygnąć się już do przerwy. Całe szczęście stracony gol podziałał ożywczo na naszych chłopaków, którzy wzięli się do gry i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. Świetną sytuację miał Adrian Kulesza jednak popularny Kaczor nie wykorzystał sytuacji sam na sam i musieliśmy obejść się smakiem. Rosnąca przewaga BKS-u Bolesławiec przyniosła efekty jeszcze przed przerwą. W 43 minucie z ładnie dośrodkowaną przez Filipa Zagórskiego piłką minął się bramkarz Warty Bolesławieckiej, a do siatki wpakował ją głową Krzysztof Dmuchowski dając nam nadzieję na drugą połowę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się w najlepszy dla nas sposób. W 47 minucie Adrian Puzio wykorzystał podanie Marka Majki i strzałem przy słupku dał nam remis 2:2. Niestety po drugim golu gra naszego zespołu powoli siadała i do głosu znów zaczęli dochodzić gospodarze. Obie ekipy ładnie walczyły i wydawało się że mecz zakończy się remisem. Niestety dla nas w 78 minucie Kacper Wojciechowski wymanewrował naszą obronę i mierzonym strzałem przy słupku wyprowadził Wartę Bolesławiecką na 3:2. Mimo prób wyrównania z naszej strony wynik do końca meczu już się nie zmienił i ostatecznie musieliśmy się pogodzić z przegraną.

Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej z Olimpią Kamienna Góra (09.11, godz. 14:00)

GKS Warta Bolesławiecka – BKS Bolesławiec 3:2 (2:1)

Bramki: Pełdiak (14′, 24′), Wojciechowski (78′) – Dmuchowski (43′), Puzio (47′)

BKS: Walczak, Dul, Dmuchowski (żk), Biały (żk), Zagórski (żk), Graczyk (72′ Gasiak), Puzio, Szaja, Medyński, Kulesza, Majka