Przegrana na własne życzenie.

Przegraną 0:1 (0:0) zakończył się ostatni mecz seniorów BKS-u Bolesławiec w rundzie jesiennej. Nasz zespół przegrał na wyjeździe z Victorią Ruszów, choć przy lepszej skuteczności powinniśmy ten mecz spokojnie wygrać.

W pierwszej połowie na boisku było widać praktycznie tylko nasz zespół. BKS Bolesławiec od początku wziął się do ataków i już w 8 minucie powinien prowadzić. Wtedy to Łukasz Graczyk z lewej strony zagrał w pole karne, a tam centymetrów zabrakło Adrianowi Kuleszy aby wyprowadzić nas na prowadzenie. W 17 minucie świetnie uderzył na bramkę rywala Filip Zagórski jednak bramkarz Victorii Ruszów efektowną paradą zażegnał niebezpieczeństwo. W 20 minucie z bliskiej odległości głową uderzył Adrian Puzio i znów tylko refleks bramkarza uratował gospodarzom skórę. W 34 minucie sam na sam wyszedł Łukasz Graczyk jednak po raz kolejny górą był bramkarz Victorii. Gospodarze właściwie tylko raz zagrozili naszej bramce, jednak Jakub Walczak poradził sobie z rykoszetem po strzale napastnika Victorii Ruszów.

Druga połowa wyglądała już troszkę inaczej. Podrażnieni słabym początkiem gospodarze wzięli się do gry i parę razy zagrozili nasze bramce. Całe szczęście dobrze tego dnia była dysponowana obrona BKS-u Bolesławiec, która nie pozwalała atakującym z Ruszowa na rozwinięcie skrzydeł. Po 20 słabszych minutach, im bliżej końca to BKS Bolesławiec znów przejmował inicjatywę. W 74 minucie powinno być już praktycznie po meczu. Wtedy to sam na sam po raz kolejny wyszedł Adrian Kulesza, jednak znów musieliśmy obejść się smakiem. Sentencja o niewykorzystanych sytuacjach, które się mszczą znalazła tego dnia zastosowanie. W 86 minucie gospodarze otrzymali rzut karny, który na gola zamienił Marcin Świrlik i ostatecznie to gospodarze sięgnęli po trzy punkty.

BKS Bolesławiec rozegrał naprawdę bardzo dobre spotkanie jednak fatalna skuteczność spowodowała, że do Bolesławca wracamy bez punktów. Brawa należą się ambitnie grającym zawodnikom Victorii Ruszów, którzy wykorzystali to co mieli i w lepszych humorach udają się na przerwę zimową.

Victoria Ruszów – BKS Bolesławiec 1:0 (0:0)

Bramki: Świrlik (86′ – karny)

BKS: Walczak, Dmuchowski, Olesiński, Cawricz, Dul, Medyński (żk) (79′ Mucha), Zagórski, Puzio (żk), Bały, Graczyk (60′ Latała), Kulesza