Przegrana z Górnikiem.

Nie udał się sobotni wyjazd zawodnikom BKS-u Bolesławiec do Złotoryi. Nasz zespół w meczu 17 kolejki IV ligi przegrał z Górnikiem Złotoryja 0:3 (0:1).

Początek meczu nie zwiastował takiej porażki zespołu Sebastiana Tylutkiego. Obie ekipy toczyły wyrównany bój, a momentami BKS potrafił przejąć inicjatywę. Górnik Złotoryja wprawdzie dwukrotnie ładnie uderzył na naszą bramkę ale na posterunku był Kacper Różnicki. W 30 minucie ładnie z lewej strony pokazał się Marek Majka ale strzał napastnika BKS-u wybił bramkarz gospodarzy. Szansę miał też Filip Zagórski ale jego strzał sprzed pola karnego przeszedł nad poprzeczką bramki Górnika Złotoryja. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis Górnik zadał cios do szatni. W 44 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do naszej bramki wepchnęli gospodarze i do przerwy wynik brzmiał 1:0 dla Górnika Złotoryja.

Jeśli po przerwie kibice BKS-u liczyli na lepszą grę swoich zawodników to niestety musieli obejść się smakiem. Nasi chłopcy byli tylko cieniem zespołu sprzed przerwy, a szans na wyrównanie było jak na lekarstwo. Warto wspomnieć tylko ładny strzał Adriana Puzio zza pola karnego, który o centymetry minął bramkę Górnika Złotoryja. Gospodarze kontrolowali grę, a co więcej ładnymi strzałami zza pola karnego dorzucili jeszcze dwie bramki i ostatecznie pokonali BKS Bolesławiec 3:0.

Następny mecz BKS Bolesławiec rozegra już przed własną publicznością. 23 marca przy Spółdzielczej podejmiemy Victorię Ruszów.

Górnik Złotoryja – BKS Bolesławiec 3:0 (1:0)

Bramki: Marchewka (44′), Poparda (78′), Krzeszowiec (85′)

BKS: Różnicki, Biały, Dul (żk), Pełdiak, Olesiński, Kliwak (żk) (70′ Zielonka), D. Puzio (87′ K. Dmuchowski), Zagórski (żk) (70′ Graczyk), Ziółkowski (77′ Pochwała), A. Puzio (87′ Skiba), Majka

GW

foto: Istotne.pl