Remis uratowany w końcówce.

Wyjazdowy mecz 2 kolejki klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec i Woskarem Szklarska Poręba zakończył się remisem 2:2 (0:0). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Marek Majka.

Pierwsza połowa nie należała do zbyt ciekawych. Nasi zawodnicy grali zbyt nerwowo i ciężko im było skonstruować sytuację do strzelenia gola. Woskar Szklarska Poręba narzucił swój styl i prowadził grę po swojemu. Po obu stronach brakowało strzałów na bramkę, a gra toczyła się w środkowej części boiska. W 27 minucie BKS-owi Bolesławiec udało się strzelić gola, niestety strzelający Marek Majka był na pozycji spalonej. Po tej sytuacji gospodarze mocniej przycisnęli i mieli szansę na wyjście na prowadzenie. W 33 minucie po mocnym strzale zza pola karnego od utraty gola uratowała nas poprzeczka. Mimo jeszcze kilku sytuacji po obu stronach, do przerwy wynik brzmiał 0:0.

Niestety druga odsłona meczu była fatalna w naszym wykonaniu. W 50 minucie po stracie piłki w środku boiska i strzale z ostrego kąta Woskar Szklarska Poręba wyszedł na 1:0. Jakby tego było mało w 56 minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na szczęście świetnie intencje strzelca wyczuł debiutujący w bramce BKS-u Bolesławiec junior Łukasz Tomaszewski i Woskar musiał obejść się smakiem. W 58 minucie BKS wreszcie zaatakował jednak strzał Filipa Zagórskiego ładnie obronił bramkarz gospodarzy. Niestety w 64 minucie po rzucie wolnym i rykoszecie od naszego muru piłka po raz drugi wpadła do naszej siatki. Od tego momentu wreszcie nasz zespół zaczął grać i konstruować groźniejsze sytuacje. W 73 minucie Sławomir Dul płasko zacentrował w pole karne rywala, a stojący tyłem do bramki Marek Majka głową zdobył gola kontaktowego. Od tego momentu na murawie rządził BKS Bolesławiec. Gospodarze skupili się na obronie dostępu do własnej bramki i pilnowaniu dobrego dla nich rezultatu. W 89 minucie Mateusz Olesiński dośrodkował w pole karne, a tam najprzytomniej zachował się Marek Majka, który strzałem głową wyrównał na 2:2. Niestety na sięgnięcie po pełną pulę zabrakło nam czasu. Mimo usilnych starań nie udało nam się już zdobyć zwycięskiego gola i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Już w środę nasz zespół czeka konfrontacja w okręgowym Pucharze Polski, Nasz zespół na wyjeździe zmierzy się z LKS-em Mierzwin (21.08, godz. 17:00).

Woskar Szklarska Poręba – BKS Bolesławiec 2:2 (0:0)

Bramki: Majka (73′, 89′)

BKS: Tomaszewski, Olesiński, Dul, Lisowski, Kowalonek (68′ Pochwała), Gasiak (57′ Biały), Mucha, Graczyk (46′ Zagórski (żk)), Puzio (46′ Kwoczka), Kulesza, Majka (żk).