Remis w strugach deszczu.

Podziałem punktów zakończył się mecz VII kolejki klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Piastem Wykroty. Wynik 1:1 (0:1) wydaje się być sprawiedliwy jednak przy odrobinie precyzji BKS mógł ten mecz wygrać.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach. Ciągle padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał obu stronom jednak trzeba podkreślić, że byliśmy świadkami bardzo interesującego meczu, który toczył się w szybkim tempie, a akcji pod obiema bramkami nie brakowało.

Mecz lepiej rozpoczął Piast Wykroty, który od początku rzucił się na nasz zespół i kilka razy stworzył zagrożenie pod naszą bramką. Na szczęście dobrymi obronami popisał się Dawid Kizyma dwukrotni przenosząc piłkę ponad poprzeczką naszej bramki. Po początkowym naporze gości z minuty na minutę BKS Bolesławiec zaczął dochodzić do głosu, stwarzając sobie dogodne sytuacje. Niestety w 35 minucie po błędzie w defensywie i precyzyjnym uderzeniu Dominika Szydlarskiego Piast Wykroty wyszedł na prowadzenie. Śliska piłka i murawa niejednokrotnie w meczu sprawiała psikusa obu stronom. Niestety dla naszego zespołu po stracie gola nie udało się nam odpowiedzieć w podobny sposób i do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

Druga połowa wyglądała już inaczej. BKS Bolesławiec rzucił się do odrabiania strat, z kolei goście skupili się na obronie dostępu do własnej bramki. Były momenty, że nasz zespół nie schodził z połowy rywala jednak wyglądało to jak przysłowiowe bicie głową w mur. Piast Wykroty czekający na kontry także miał swoje szanse jednak albo brakowało gościom precyzji albo nas ratowała poprzeczka. Na szczęście dążenie BKS-u Bolesławiec do wyrównania przyniosło w końcówce pozytywne efekty. W 80 minucie do dobrze dośrodkowanej przez Łukasza Graczyka z rzutu rożnego piłki wyskoczył Adrian Kulesza, który uderzeniem głową wyrównał wynik meczu na 1:1. Podrażniony stratą bramki Piast Wykroty szybko próbował odpowiedzieć naszemu zespołowi na szczęście bez rezultatu. W 89 minucie BKS Bolesławiec mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Prawą stroną świetnie popędził Adrian Biały, który po minięciu trzech rywali wyłożył piłkę Adrianowi Kuleszy. Niestety popularny Kaczor z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gości i musieliśmy obejść się smakiem. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i podział punktów stał się faktem.

Mimo złych warunków atmosferycznych oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Zarówno BKS jak i Piast mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak podział punktów jest wynikiem sprawiedliwym. W następnej kolejce, znów przy Spółdzielczej BKS podejmie Spartę Zebrzydowa.

BKS Bolesławiec – Piast Wykroty 1:1 (0:1)

Bramki: Kulesza (80′) – Szydlarski (35′)

BKS: Kizyma, Bały, Dul, Lisowski, Janicki, K. Dmuchowski (60′ Pirożek), Smolarek, Zielonka (65′ Pochwała (zk)), M. Dmuchowski (46′ Gasiak), Graczyk (żk) (85′ Markowski), Kulesza