Remis z liderem.

Remisem 1:1 (0:1) zakończył się wyjazdowy mecz seniorów BKS-u Bolesławiec z liderującą w tabeli Pogonią Swierzawa. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Jacek Bochnia. Punkt zdobyty na wyjeździe może cieszyć, chociaż przy odrobinie lepszej precyzji mogliśmy sięgnąć po komplet punktów.

W pierwszej połowie dwie dobre sytuacje do zdobycia gola miał Adrian Puzio, jednak strzał z rzutu wolnego z okolic pola karnego, a potem także z dalszej odległości z trudem obronił bramkarz gospodarzy. Zawodnicy Pogoni Swierzawa także próbowali zaatakować, brakowało im jednak precyzji i końcowego podania. Blisko wyprowadzenia BKS Bolesławiec na prowadzenie był Jacek Bochnia jednak strzał naszego pomocnika przeszedł tuż obok słupka bramki gości. W 24 minucie za sprawą precyzyjnego strzału Adriana Marca gospodarze wyszli na prowadzenie, a my musieliśmy zacząć gonić wynik. Do przerwy sztuka ta nam się nie udała i przegrywaliśmy 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla BKS-u. Z prawej strony dobrze w pole karne zagrał Kamil Skiba, a tam po asyście Oskara Pochwały mocnym strzałem piłkę w siatce umieścił Jacek Bochnia. Szybko zdobyty gol podziałał na naszych chłopaków mobilizująco, którzy szybko zaczęli szukać kolejnego trafienia. Gospodarze mimo, że stworzyli sobie kilka sytuacji wyraźnie opadli z sił, kontuzji doznał także ich bramkarz, co mocno na nich wpłynęło. W doliczonym czasie gry BKS Bolesławiec umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia zasygnalizował pozycję spaloną i musieliśmy obejść się smakiem. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Następny mecz BKS Bolesławiec zagra przy Spółdzielczej z Olimpią Kamienna Góra (01.05, godz. 17:00).

Pogoń Swierzawa – BKS Bolesławiec 1:1 (1:0)

Bramki: Marzec (24′) – Bochnia (48′)

BKS: Walczak, Kowalonek, Skiba, Kapusz (żk), Medyński, Dmuchowski (59′ Posadowski), Puzio (87′ Kulesza), Kwoczka, Bochnia, Zagórski, Pochwała (77′ Ostrowski)