Skromne zwycięstw w Pucharze.

Zwycięstwem 1:0 (1:0) zakończył się wyjazdowy mecz ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski BKS-u Bolesławiec z Fatmą Pobiedna. Jedyną bramkę w meczu zdobył Adrian Puzio. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował do półfinału rozgrywek.

BKS Bolesławiec w środowe popołudnie był lepszy i wygrał zasłużenie ale dzięki ambicji gospodarzy i niedokładności naszych chłopaków do ostatniej minuty wynik był sprawą otwartą. Już w piątej minucie bliski gola był Marcin Szaja jednak uderzona przez kapitana BKS-u piłka przeszła tuż obok słupka bramki Fatmy Pobiedna. Nasz zespół co i rusz stwarzał sobie sytuacje ale brakowało skutecznego wykończenia. Świetne okazje miał Adrian Kulesza ale po raz kolejny musieliśmy obejść się smakiem. W 27 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Adrian Puzio ale czujny bramkarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Trzy minuty później świetną akcję dwójkową przeprowadził Adrian Kulesza z Adrianem Puzio i ten drugi z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce i BKS Bolesławiec objął prowadzenie 1:0. W 32 minucie Fatma Pobiedna zdobyła gola wyrównującego ale arbiter spotkania zagwizdał faul na naszym obrońcy i nadal było 1:0. W 36 minucie mogliśmy praktycznie rozstrzygnąć losy meczu ale Adrian Puzio nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Łukaszu Graczyku. Do przerwy było więc 1:0.

Kiedy tuż po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Dmuchowski stało się jasne, że gospodarze rzucą się na nasz zespół i będą szukać wyrównania. Tak się faktycznie stało na szczęście przytomna gra naszej obrony nie pozwoliła gospodarzom na strzelenie gola. W 61 minucie bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Graczyk jednak uderzona przez pomocnika z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki bramki Fatmy Pobiedna. Mimo dużej walki na murawie, do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie skromnie wygrywamy 1:0.

Fatma Pobiedna – BKS Bolesławiec 0:1 (0:1)

Bramki: Puzio (30′)

BKS: Walczka, Kowalonek (żk), Dmuchowski (49′ – czk), Dul, Rudkowski (46′ Skiba), Szaja, Medyński (46′ Kwoczka), Puzio, Graczyk, Latała (46′ Gasiak), Kulesza (72′ Cawricz)