Stal za twarda dla BKS-u.

W meczu 10 kolejki IV ligi dolnośląskiej przy Spółdzielczej BKS Bolesławiec przegrał ze Stalą Chocianów 0:2 (0:1).

Początek meczu nie zapowiadał porażki naszego zespołu. BKS Bolesławiec był bardziej aktywny od gości i częściej gościł w ich polu karnym. W 9 minucie świetnie w polu karnym pokazał się Adrian Kulesza niestety musieliśmy obejść się smakiem. W 13 minucie dobrze uderzy Eryk Kliwak jednak piłka przeszła nad poprzeczką bramki Stali Chocianów. Niestety z biegiem czasu goście zaczęli przejmować inicjatywę i zaczęło robić się gorąco w naszym polu karnym. Mimo tego w 25 minucie świetną sytuację miał Łukasz Graczyk niestety uderzona przez naszego zawodnik piłka poszła w boczną siatkę. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, Stal Chocianów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i precyzyjnym strzale pod poprzeczkę wyszła na prowadzenie 1:0.

Po zmianie stron BKS Bolesławiec usilnie próbował wyrównać rezultat spotkania niestety już w 52 minucie dostaliśmy cios, który ostatecznie nas pogrążył. Wtedy to ładnym strzałem z rzutu wolnego prowadzenie dla Stali podwyższył Łukasz Bednarz i stało się jasne, że ciężko będzie nam zdobyć choćby punkt. Mimo usilnych starań nie udało nam się zdobyć choćby gola honorowego i po raz kolejny zeszliśmy z murawy pokonani. Następny mecz nasz zespół zagra w Grębocicach z tamtejszą Spartą (20.10, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Stal Chocianów 0:2 (0:1)

Bramki: Sołtys (42′), Bednarz (52′)

BKS: Różnicki, Lisowski, Rudkowski, Pełdiak (żk), Olesiński, Kliwak (55′ Szaja), Mucha (65′ Zielonka), Biały (żk) (70′ Markowski), Graczyk (46′ D. Puzio), Zagórski (75′ M. Dmuchowski), Kulesza (żk)

GW
foto: Istotne.pl