Teraz Karkonosze.

Nie mieli problemów piłkarze BKS-u Bolesławiec z awansem do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zespół trenera Sebastiana Tylutkiego pokonał na wyjeździe Spartę Zebrzydowa 6:1 (2:0) i awansował do kolejnej rundy. Nasz zespół miał mecz pod kontrolą i choć gospodarzom środowego meczu nie można odmówić ambicji i woli walki to jednak tego dnia musieli uznać wyższość wyżej notowanego rywala. Konto bramkowe BKS-u Bolesławiec otworzyło się w 24 minucie kiedy to dobre podanie od Kamila Skiby wykorzystał Jakub Kowalonek wyprowadzając BKS na jednobramkowe prowadzenie. W 40 minucie świetnie z rzutu wolnego uderzył Karol Borowski i zrobiło sie 2:0. Utrata drugiej bramki wyraźnie podcięła gospodarzom skrzydła i druga część meczu w pełni należała do BKS-u Bolesławiec. W 48 minucie świetne podanie od Adriana Białego na gola zamienił Marcin Kraśńicki, a w 51 minucie skutecznie rzut karny wykonał Karol Borowski. W 71 minucie Sparta Zebrzydowa z rzutu karnego zdobywa bramkę honorową ale nie były to ostatnie gole tego dnia. W 81 minucie asystę od Jakuba Kwoczki na gola zamienił Adrian Biały, a ostatnia bramka w meczu padła łupem Marcina Kraśńickiego (asysta Piotra Skiby). Ostatecznie więc BKS Bolesłąwiec wybrał 6:1 i zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu. a w niej na naszych chłopaków czekają nas III-ligowe Karkonosze Jelenia Góra. Mecz odbędzie się w środę (29.09) o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Spółdzielczej.

Sparta Zebrzydowa – BKS Bolesławiec 1:6 (0:2)

Bramki: Wilk (70′) – J. Kowalonek (24′), Borowski (40′, 51′), Kraśnicki (48′, 87′), Biały (82′)

BKS: Hajduczek, Dul, Kwoczka, Olesiński, K. Skiba (żk) (46′ Kuczyński), D. Kowalonek, Borowski (54′ Cawricz), Dmuchowski, P. Skiba J. Kowalonek (46′ Biały), Kraśnicki