Trzy bramki, trzy punkty.

W inaugurującym ligową wiosnę meczu XIV kolejki jeleniogórskiej A-klasy BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej LKS Kraśnik Dolny 3:0 (1:0). Bramki dla BKS-u zdobyli Paweł Rissmann, Mirosław Markowski i Sebastian Tylutki.

Sobotnia konfrontacja odbywała się pod dyktando naszego zespołu jednak mecz nie należał do porywających. Od samego początku BKS Bolesławiec przejął inicjatywę i praktycznie nie schodził z połowy rywala. Niestety brakowało dobrego wykończenia stworzonych sobie sytuacji więc jeśli licznie zgromadzona publiczność liczyła na grad goli to musiała obejść się smakiem. Na szczęście przewaga BKS-u jeszcze w pierwszej połowie została nagrodzona i nasz zespół zdobył gola. W 19 minucie z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Łukasz Graczyk, a piłkę do siatki skierował Paweł Rissmann i zrobiło się 1:0 dla BKS-u Bolesławiec. Po utracie gola LKS Kraśnik Dolny bardziej się odkrył jednak nie miał pomysły na sforsowanie bramki bronionej przez Kizymę. Dobrze też prezentował się blok defensywny BKS-u, który szczelnie bronił dostępu do naszej bramki i wszelkie zagrożenia dusił w zarodku. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i ta część spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem lidera z Bolesławca.

Po przerwie goście śmielej zaczęli sobie poczynać jednak zawodnicy z Kraśnika Dolnego nie potrafili pokusić się o wyrównującego gola. Ta część meczu mogła się podobać bo z obu stron widzieliśmy otwartą walkę i całkiem składne akcji. Na szczęście zawodnicy BKS-u Bolesławiec oszczędzili swoim sympatykom nerwów w końcówce i wcześniej zapewnili sobie trzy punkty. W 63 minucie gola na 2:0 dla BKS-u zdobył Mirosław Markowski  i na murawie zrobiło się spokojniej. W 85 minucie mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Tylutki i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Inaugurujący piłkarską wiosnę mecz BKS-u Bolesławiec z LKS-em Kraśnik Dolny nie należał może do specjalnie porywających jednak ważne jest przede wszystkim to, że trzy punkty zostały w Bolesławcu i spokojnie możemy przygotowywać się do kolejnych konfrontacji.

BKS Bolesławiec – LKS Kraśnik Dolny 3:0 (1:0)

Bramki: Rissmann (19′), Markowski (63′), Tylutki (85′)

BKS: Kizyma, Dul (46′ Rudkowski), Pietrzak, Tylutki, Janicki, Zielonka (70′ Zarzycki) , Karpiak (65′ Smolarek), Gasiak (80′ Dołgan), Graczyk, Rissmann (57′ Pochwała), Markowski.

fot: Istotne.pl