Trzy punkty BKS-u.

W rozegranym awansem wyjazdowym meczu A-klasy BKS Bolesławiec pokonał KS Łąka 2:1 (2:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Graczyk i Sławomir Iskrzak.

Sobotnie spotkanie stało na niskim poziomie i zdecydowanie nie porwało zgromadzonej w Łące publiczności. Nie pomogła także pogoda, która akurat w czasie meczu pokazała swoją moc. Silny wiatr i padający deszcz nie mogą jednak usprawiedliwić przeciętnej gry obu zespołów. Przez cały mecz wprawdzie BKS Bolesławiec przeważał jednak na połowie rywala naszych chłopców dopadała niemoc i nie potrafiliśmy skonstruować składnych akcji. Mimo tego już w 5 minucie powinno być 1:0 dla BKS-u. Wtedy to w polu karnym rywala dobrą sytuację miał Iskrzak jednak strzał zawodnika BKS-u poszybował wysoko nad poprzeczką. W 11 minucie wreszcie doczekaliśmy się gola. Błąd bramkarza KS Łąka wykorzystał Łukasz Graczyk, który lobem umieścił piłkę w siatce. Niezbyt długo jednak cieszyliśmy się prowadzeniem, gdyż już 8 minut później KS Łąka zdobyła wyrównującego gola. Na szczęście dla BKS-u tuż przed gwizdkiem na przerwę bramkę dla bolesławieckiego klubu zdobył Iskrzak ustalając wynik do przerwy na 2:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Druga połowa była już pokazem niemocy obu zespołów i spowodowała, że wszyscy czekali na końcowy gwizdek. Brakowało składnych akcji po obu stronach i mieliśmy do czynienia z festiwalem nieporadności. Pozytywem jest to, że wynik już nie uległ zmianie i kolejne trzy punkty powędrowały do Bolesławca. Miejmy nadzieję, że gra naszych chłopaków ulegnie poprawie, gdyż w najbliższy weekend czeka nas trudny mecz w Parzycach.

KS Łąka – BKS Bolesławiec 1:2 (1:2)

Bramki: Nizioł (18′) – Graczyk (11′), Iskrzak (40′)