Trzy punkty po walce.

W meczu czwartej kolejki A-klasy BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej KS Parzyce 1:0 (1:0). Jedyną bramkę tego dnia zdobył Mirosław Markowski.

Sobotnie spotkanie stało pod znakiem walki. Obie jedenastki stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym nie brakowało walki i akcji pod obiema bramki. Tym bardziej cieszy fakt, że trzy punkty zostają w Bolesławcu.

Oba zespoły prezentowały się podobnie z lekkim akcentem na nasz zespół, który stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji jednak brakowało u nas wykończenia. Jednak to TS Parzyce mógł wyjść na prowadzenie pierwszy. Dobrze sam na sam z Kizymą wyszedł Ohagwu jednak nasz bramkarz nie zawiódł i świetną obroną zażegnał zagrożenie. Nasi chłopcy nie byli dłużni i też parokrotnie byli bliscy umieszczenia piłki w bramce rywala. W 16 minucie po świetnej akcji prawą stroną ładnym uderzeniem głową popisał się Markowski i wyprowadził BKS na 1:0. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie naszego zespołu jednak z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie goście usilnie dążyli do odrobienia strat i momentami robiło się gorąco pod bramką Kizymy na szczęście skuteczność nie była tego dnia atutem KS Parzyce. W tej części spotkania nie brakowało ostrej walki i walki bark w bark. Nerwowa końcówka mogła przyprawić licznie zgromadzonych kibiców o zawał serca na szczęście wynik nie uległ zmianie i kolejne zwycięstwo BKS-u stało się faktem.

Następny mecz nasz zespół rozegra w przyszły weekend na wyjeździe w Węglińcu z tamtejszym Górnikiem.

BKS Bolesławiec – KS Parzyce 1:0 (1:0)

Bramki: Markowski (16′)

BKS: Kizyma, Janicki, Dul, Pietrzak, Zielonka, Szaja (żk), Popek (46′ Smolarek (żk)), Juszczak (87′ Sroka (żk)), Pochwała (89′ Baut), Graczyk, Markowski (75′ Rissmann).