Trzy punkty wyrwane w końcówce.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 3:2 (2:0) zakończył się mecz 13 kolejki KEEZA Klasy Okręgowej z Piastem Wykroty. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Posadowski, Jacek Bochnia i Adrian Puzio.

Zgodnie z tradycją mecz między BKS-em i Piastem był bardzo zacięty, emocjonujący i obfitował w szereg sytuacji podbramkowych. BKS Bolesławiec rozpoczął mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 1 minucie dobrym podaniem z prawej strony popisał się Oskar Pochwała, a piłkę do siatki bramki gospodarzy skierował Kamil Posadowski. Szybko strzelony gol nie uśpił naszych chłopaków, którzy jeszcze kilka razy mogli skarcić zespół z Wykrot. W 38 minucie dobrym podaniem do Jacka Bochni popisał się Adrian Puzio i zrobiło się 2:0.

Po zmianie stron ambitni gospodarzy wzięli się za odrabianie strat i ich gra wyglądała już zdecydowanie lepiej. Przez długi czas jednak BKS Bolesławiec skutecznie niwelował wszelkie zagrożenie. W 63 minucie Piast Wykroty dopiął swego i za sprawą Urbaniaka zdobył bramkę kontaktową. Od tego momentu na murawie zrobiło się nerwowo, a Piast poczuł krew. W 87 minucie Szydlarski zdobył wyrównującą bramkę i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie jednak za zagranie w polu karnym ręką arbiter spotkania podyktował rzut karny dla BKS-u Bolesławiec, który pewnie wykorzystał Adrian Puzio ustalając wynik meczu na 3:2 dla naszego zespołu.

Następny mecz nasz zespół zagra u siebie z GKS Warta Bolesławiecka (07.11, godz. 13:30)

Piast Wykroty – BKS Bolesławiec 2:3 (0:2)

Bramki: Urbaniak (63′), Szydlarski (87′) – Posadowski (1′), Bochnia (38′), Puzio (90’+3)

BKS: Walczak, Olesiński (żk), Dul, Kapusz, Kwoczka (żk), Zagórski, Posadowski (63′ Biały), Kowalonek, Puzio (żk), Bochnia (żk), Pochwała (85′ Gudzowski (żk))