Victoria pokonana.

Kolejne zwycięstwo zanotowali seniorzy BKS-u Bolesławiec! Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego pokonali przy Spółdzielczej Victorię Jelenia Góra 3:1 (1:0) i nadal są niepokonani w tym sezonie.

Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, jednak to BKS prowadził grę i był bardziej konkretny w polu karnym rywala. Na początku brakowało wykończenia i zimnej głowy w sytuacjach które sobie stworzyliśmy. Najbardziej można żałować sytuacji z 21 minuty kiedy to Kamil Posadowski w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 36 minucie wreszcie się ucieszyliśmy. Wtedy to Adrian Kulesza zwiódł obrońców Victorii Jelenia Góra i ładnie podał do Jakuba Kowalonka. Młody pomocnik BKS-u Bolesławiec umieścił piłkę w siatce i zrobiło się 1:0 dla nas. Po przerwie obraz gry się nie zmienił z tym że goście doprowadzili do remisu. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i gapiostwie w naszym polu karnym piłka odbiła się od Jacka Bochni i wpadła do bramki Jakuba Walczaka. Na szczęście nasi chłopcy na utratę bramki zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. W 67 minucie błąd z kolei popełniła obrona Victorii. Piłkę dopadł Jacek Bochnia i wyprowadził BKS Bolesławiec na 2:1. Ostateczny cios zadaliśmy rywalowi w 74 minucie. Sytuację sam na sam miał Adrian Biały. Niestety pomocnikowi BKS-u nie udało się pokonać bramkarza rywali jednak piłka trafiła do Adriana Kuleszy, który ładnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Następny mecz BKS zagra na wyjeździe w Włókniarzem Mirsk (18.09, godz. 16:00), a już w środę czeka nas wyjazdowy mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski ze Spartą Zebrzydowa (15.09, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Victoria Jelenia Góra 3:1 (1:0)

Bramki: J. Kowalonek (36′), Bochnia (67′), Kulesza (74′) – Bochnia (58′ – samobójcza)

BKS: Walczak, Borowski, Kapusz, Olesiński (67′ Dmuchowski), Skiba, Kuczyński (74′ D. Kowalonek), J. Kowalonek (63′ Biały), Posadowski, Medyński (80′ Kwoczka), Bochnia, Kulesza (żk) (83′ Pochwała)