Walczyli dzielnie.

Niestety przegraną BKS-u Bolesławiec zakończył się finałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski z Apisem Jędrzychowice. Zwycięzca grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej pokonał nasz zespół 2:1 (0:0). Bramkę dla BKS-u Bolesławiec zdobył Adrian Biały.

Mecz mimo padającego deszczu mógł się podobać. Oba zespoły zaprezentowały kawał dobrego futbolu. Wprawdzie to Apis Jędrzychowice prowadził grę, to jednak nasi chłopcy dzielnie stawiali opór, a nawet kilkukrotnie stworzyli sobie wyśmienite okazje do zdobycia gola. W 12 minucie świetnie sam na sam z bramkarzem wyszedł Filip Zagórski. Kapitan BKS-u minął już rywala, niestety w ostatniej chwili piłkę zdołał wybić obrońca Apisu Jędrzychowice. Goście kilkukrotnie zagrozili naszej bramce jednak broniący do niej dostępu Tomasz Hajduczek paradami oddalał zagrożenie. Do przerwy był więc bezbramkowy remis.

Początek drugiej odsłony meczu zaczął się dla nas w najgorszy z możliwych sposobów. W 49 minucie gości poszli z kontrą i po golu Kamila Kurianowicza wyszli na 1:0. Podrażnieni utratą gola zawodnicy BKS-u Bolesławiec rzucili się do odrabiania strat, jednak brakowało nam zimnej głowy w polu karnym przeciwnika bo szans na wyrównanie nie brakowało. Na domiar złego w 62 minucie i golu Patryka Bystryka goście wyszli na prowadzenie 2:0 i sytuacja BKS-u stała się ciężka. Nasi chłopcy nie zwiesili jednak głów tylko rzucili się do odrabiania strat. W 83 minucie po zamieszaniu w polu karnym Apisu gola kontaktowego zdobył Adrian Biały i ostatnie minuty meczu zapowiadały się emocjonująco. Takie też były, niestety dla nas nie zdołaliśmy doprowadzić do remisu i puchar za zwycięstwo pojechał do Jędrzychowic.

Mimo porażki nie schodziliśmy z murawy z zawieszonymi głowami. Zaprezentowaliśmy się godnie, a młodzi zawodnicy naszego zespołu pokazali, że są w stanie powalczyć z każdym rywalem. Gratulujemy Apisowi Jędrzychowice zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych rundach.

Po zakończonych zawodach z rąk Kamila Wieliczko, dyrektora Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Andrzeja Jasińskiego członka zarządu DZPN odebraliśmy puchar, medale oraz voucher na sprzęt sportowy, o wartości 2 000 zł.

BKS Bolesławiec – Apis Jędrzychowice 1:2 (0:0)

Bramki: Biały (83′) – Kurianowicz (49′), Bystryk (62′)

BKS: Hajduczek, Dul, Dmuchowski, Skiba (82′ Cawricz), Kowalonek (66′ Olesiński), Zagórski, Biały, Medyński (66′ Mucha (żk)), Puzio, Posadowski (żk), Rissmann (86′ Szaja)

GW

fot. Istotne.pl