Wojskowi pokonani.

W meczu 4 kolejki KEEZA Klasy Okręgowej BKS Bolesławiec na wyjeździe pokonał Twardego Świętoszów 4:2 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Skiba, Marek Majka i Adrian Kulesza (dwie).

W sobotnie popołudnie był zdecydowanie lepszy i zasłużenie sięgnął po komplet punktów. BKS od początku rzucił się na rywala szukając swojej szansy na gola. W 11 minucie zza pola uderzał Jakub Kwoczka jednak strzał naszego pomocnika był za słaby. Na prowadzenie wyszliśmy w 15 minucie kiedy to dośrodkowana przez Marka Majkę piłka trafiła do Kamila Skiby, który celnym strzałem wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Po wyjściu na prowadzenie gra naszego zespołu trochę się pogorszyła. Sporo niedokładności i błędów technicznych sprawiło, że gra wyglądała średnio. Nie potrafił wykorzystać tego Twardy Świętoszów, chociaż miał dwie sytuacje do wyrównania. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i druga połowa zapowiadała się niezwykle interesująco.

Druga odsłona meczu świetnie rozpoczęła się dla BKS-u Bolesławiec. W 51 minucie Filip Zagórski idealnie pokazał się na lewej stronie i mocno dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy. Tam świetnie ustawiony Adrian Kulesza precyzyjnym strzałem z bliska dał nam prowadzenie 2:0. Po utracie gola Twardy Świętoszów wyraźnie stracił ochotę do gry, w efekcie czego nasz zespół strzelił jeszcze dwa gole. W 68 minucie dobre podanie od Mateusza Olesińskiego wykorzystał Adrian Kulesza i zrobiło się 3:0. W 74 minucie w dwójkowej akcji Filipa Zagórskiego i Marka Majki ten drugi wyprowadził BKS Bolesławiec na 4:0. W końcówce meczu Twardy Świętoszów wykorzystał rozluźnienie w naszych szeregach i za sprawą dwóch goli Marcina Łojko zmniejszył rozmiary porażki. Nie zmienia to jednak faktu, że w sobotniej konfrontacji byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie.

Następny mecz ligowy nasz zespół rozegra przy Spółdzielczej z Łużycami Lubań (05.09, godz. 17:00), a już w środę (02.09, godz. 17:00) czeka nas domowa konfrontacja z Leśnikiem Osiecznica w ramach 3 rundy okręgowego Pucharu Polski.

Twardy Świętoszów – BKS Bolesławiec 2:4 (0:1)

Bramki: Łojko (86′, 90+1′) – Skiba (15′), Kulesza (51′, 68′), Majka (74′)

BKS: Kizyma (żk), Olesiński (żk), Dul, Kapusz, Kwoczka, Kuczyński, Skiba (46′ Kowalonek), Puzio (79′ Szaja), Zagórski (82′ Tabor), Majka (77′ Pochwała), Kulesza (żk) (71′ Medyński)