Wygrana z Górnikiem.

W meczu XVIII kolejki A-klasy BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej Górnika Węgliniec 2:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sławomir Dul i Marek Majka.

BKS Bolesławiec przystępował do sobotniego meczu po dotkliwej porażce w Parzycach i można było mieć wątpliwosci czy naszym chłopakom udało się odbudować przede wszystkim mentalnie. Z kolei Górnik Węgliniec zwietrzył okazję do włączenia się do walki o awans i jasne było, że postawi BKS-owi twarde warunki.

BKS rozpoczął mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 4 minucie pędzącego w polu karnym Górnika Marka Majkę sfaulował obrońca rywali i sędzia sobotniej konfrontacji wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Sławomir Dul, który  precyzyjnym strzałem wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Szybko strzelona bramka nie uśpiła naszych chłopaków. którzy natychmiast zaczęli szukać drugiego gola. Prym w tym wiódł Marek Majka, który powrócił na boiska po ciężkiej kontuzji. U napastnika BKS-u widoczny był głód piłki, popularny Maja był momentami nie do zatrzymania dla obrońców z Węglińca. W 25 minucie dwukrotnie stanął przed szansą na strzelenie gola jednak bramkarz Górnika był na posterunku. W 39 minucie było już 2:0. Wtedy to dobrym podaniem w pole karne popisał się Mirosław Markowski, a znajdujący się tam Marek Majka silnym strzałem wyprowadził BKS Bolesławiec na 2:0.

Druga połowa wyglądała już jednak inaczej. BKS Bolesławiec obniżył loty, a za grę wzięli się goście z Węglińca. Górnik zaczął sobie śmielej poczynać w okolicach naszego pola karnego i przejął inicjatywę. W efekcie tego goście mieli kilka sytuacji na strzelenie gola jednak Dawid Kizyma skutecznie zażegnał niebezpieczeństwa, raz przed stratą gola uratował nas słupek. Mimo lepszej gry Górnika Węgliniec wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie i kolejne zwycięstwo BKS-u Bolesławiec stało się faktem.

Następny mecz BKS Bolesławiec rozegra w środę na wyjeździe z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki (03.05., godz. 14:00).

BKS Bolesławiec – Górnik Węgliniec 2:0 (2:0)

Bramki: Dul (4′ – karny), Majka (39′)