Wygrana z problemami.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 2:1 (0:0) z Chrobrym Nowogrodziec zakończył się mecz ósmej kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Biały i Jacek Bochnia.

Sobotni mecz był bardzo zacięty i końcowy wynik do końca był sprawą otwartą. Derby powiatu miały swoją wagę i niestety było to widać na murawie. Gra w wykonaniu obu ekip była szarpana a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Mimo tego to nasz zespół prezentował się troszkę lepiej. W 17 i 42 minucie po uderzeniach Michała Kapusza i Adriana Białego piłka odbijała się od poprzeczki bramki Chrobrego Nowogrodziec. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis. Druga połowa otworzyła się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów. W 53 minucie do świetnie dośrodkowanej piłki przez Piotra Kuczyńskiego wyskoczył Adrian Biały, który uderzeniem głową wyprowadził nas na 1:0. Trzy minuty później mieliśmy do czynienia z bliźniaczą sytuacją, z tym że gola zdobył Jacek Bochnia. Podrażnieni utratą dwóch goli goście rzucili się do odrabiania strat i zaczęli przejmować inicjatywę. Kiedy w 75 minucie za sprawą samobójczego gola Chrobry zdołał złapać kontakt z BKS-em zaczęliśmy przeżywać chwile grozy. Nasi chłopcy pozwolili zepchnąć się we własne pole karne i tylko duża fura szczęścia sprawiła, że goście nie zdołali wyrównać. Ósme zwycięstwo stało się więc faktem, a za sprawą porażki Włókniarza Leśna nasz zespół stał się samodzielnym liderem w tabeli. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z Cosmosem Radzimów (09.10, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Chrobry Nowogrodziec 2:1 (0:0)

Bramki: Biały (53′), Bochnia (56′) – Kuczyński (75′ – samobójcza)

BKS: Walczak, Kapusz, Borowski (61′ Dmuchowski), Kuczyński, Skiba (70′ D. Kowalonek), Olesiński, Kwoczka (46′ Medyński (żk)), Biały, Posadowski (74′ Majka (żk)), Bochnia, Kulesza (46′ J. Kowalonek)