Wygrany pierwszy sparing.

W swoim pierwszym tego lata sparingu seniorzy BKS Bolesławiec na wyjeździe pokonali Czarnych Żagań 2:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Puzio i Oliwier Gasiak.

Wyraźnie odmłodzony zespół BKS-u bardzo dobrze poradził sobie z ogromnym upałem i w pierwszej połowie prezentował się lepiej niż świeżo upieczony IV-ligowiec. Nasz zespół prowadził grę i szybko wyszedł na prowadzenie. W 10 minucie dobrym podaniem Oskar Pochwała obsłużył Adriana Puzio. Młody pomocnik naszego zespołu ładnym, mierzonym strzałem zza pola karnego wyprowadził nas na 1:0. Gospodarze próbowali zniwelować straty jednak defensywa BKS-u nie dała się popisać formacji ofensywnej Czarnych Żagań. W tej części meczu Adrian Puzio jeszcze dwukrotnie stawał przed szansą na strzelenie gola ale jednak wynik do przerwy już się nie zmienił.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze wyglądali już lepiej i momentami przejmowali inicjatywę. Na efekty lepszej gry Czarnych Żagań nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie po rzucie rożnym Czarni zdobyli gola i zrobiło się 1:1. W dalszej części spotkania mieliśmy do czynienia z wieloma dobrymi sytuacjami pod obiema bramkami. W 66 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Wtedy to świetnym podaniem Kamil Skiba wyprowadził Oliwiera Gasiaka sam na sam z bramkarzem. Pomocnik BKS-u nie miał problemu ze strzeleniem gola i wyprowadził nasz zespół na 2:1. W końcówce meczu oba zespołu miały kilka sytuacji na strzelenie gola jednak wynik już się nie zmienił i ostatecznie BKS Bolesławiec pokonał Czarnych Żagań 2:1.

Czarni Żagań – BKS Bolesławiec 1:2 (0:1)

Bramki: A. Puzio (10′), Gasiak (66′)

BKS: Walczak, Dul, Lisowski, Olesiński, Kowalonek, A. Puzio, Gasiak, Rudkowski, Medyński, Kwoczka, Pochwała

Po przerwie zagrali: B. Bochnia, Cawricz , Gudzowski, Skiba, Posadowski

GW