Wysoka porażka ze Spartą.

Porażką 1:4 (0:1) zakończył się wyjazdowym mecz seniorów BKS-u Bolesławiec ze Spartą Rudna. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Adrian Kulesza. Niedzielne spotkanie było słabe w naszym wykonaniu, a rywal przez cały mecz dominował i zasłużenie sięgnął po trzy punkty. W naszym zespole najlepsi na boisku byli obaj bramkarze co jasno sugeruje z jakim meczem mieliśmy do czynienia.

Już od początku mecz nam się nie ułożył, a pierwszą bramkę straciliśmy w 4 minucie po golu zawodnika Sparty Rudna. Szybko stracony gol nie podziałał ożywczo na naszych chłopaków, którzy wciąż razili nieporadnością i mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Sparta Rudna z kolei grała swoje i kilka razy bardzo poważnie zagroziła naszej bramce. Gdyby nie dobra postawa Jakuba Walczaka, emocje mogłyby się skończyć już w pierwszej połowie. Nasz bramkarz w przerwie musiał opuścić boisko z kontuzją, a zastępujący go Kacper Różnicki także wybronił kilka świetnych strzałów. 

W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu BKS Bolesławiec prezentował się troszkę lepiej od rywala i mógł doprowadzić do remisu. Najpierw ładny strzał Adriana Kuleszy przeszedł obok słupka bramki Sparty Rudna, a w 59 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Puzio. Niestety minutę później gospodarze strzelili drugiego gola i sytuacja naszego zespołu stała się bardzo trudna. W 63 minucie po akcji Filipa Zagórskiego z Adrianem Kuleszą ten drugi strzałem zza pola karnego zmniejszył dystans do rywala, niestety od tego momentu na murawie rządziła już tylko Sparta Rudna. Efektem tego były jeszcze dwa gole zawodników Sparty i ostatecznie przegraliśmy ten mecz 1:4.

Niedzielny mecz był najgorszym w naszym wykonaniu w tym sezonie, miejmy nadzieję że od teraz będzie już tylko lepiej. Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej z Odrą Ścinawa (15.09, godz. 17:00).

Sparta Rudna – BKS Bolesławiec 4:1 (1:0)

Bramki: Stachów (4′), Sygnatowicz (60′, 70′), Frankowski (66′) – Kulesza (63′)

BKS: Walczak (46′ Różnicki), Lisowski, Dul (74′ Marks), Puzio (żk) (74′ Rudkowski), Pełdiak, Zagórski, Kliwak (68′ Kizyma), Biały (46′ Olesiński), Graczyk (46′ Smolarek), Pochwała, Kulesza

GW