Wysoko z Mewą.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 5:2 (4:2) zakończył się wyjazdowy mecz z Mewą Kunice w ramach 22 kolejki IV ligi dolnośląskiej. Nasi chłopcy po raz kolejny pokazali moc i zgarnęli pewne trzy punkty.

Początek nie zwiastował łatwej przeprawy BKS-u. Ambitni gospodarze od początku się na nas rzucili i wyszli na prowadzenie juz w 11 minucie za sprawą celnego trafienia Pawła Wyżgi. Na całe szczęcie podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego nie załamali się i od razu ruszyli na rywala. W 22 minucie świetną akcję dwójkową przeprowadzili bracia Skiba. Kamil popędził prawą stroną i dobrym podaniem obsłużył dobrze ustawionego w polu karnym Piotra który dał nam wyrównanie. W 36 minucie zakotłowało się w polu karnym Mewy Kunice, a piłka trafiła do Jacka Bochni który z 12 metrów ładnie przymierzył i wyprowadził nas na 2:1. Kiedy w 35 minucie rajd lewą stroną na gola zamienił Filip Zagórski stało się jasne, że całkowicie przejęliśmy mecz. Chwilą niepewności był celnie wykonany przez gospodarzy rzut karny, który pozwolił im zbliżyć się na jedno trafienie jednak w 42 minucie po dośrodkowaniu Macieja Szewczyka gola uderzeniem głową zdobył MIchał Kapusz i różnica znów się powiekszyła.

Druga połowa meczu nie była już tak porywająca jak pierwsza. Nasi chłopcy skupili się na obronie prowadzenia, a ambitni gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Tomasza Hajduczka. Wynik meczu ustalił w 86 minucie Jacek Bochnia, który rzut karny zamienił na bramkę.

Następny mecz nasi chłopcy rozegrają przy Spółdzielczej z Apisem Jędrzychowice (15.04, godz. 13:00).

Mewa Kunice – BKS Bolesławiec 2:5 (2:4)

Bramki: Wyżga (11′), Chodyga (41 – karny’) – P. Skiba (22′), Bochnia (30′, 86 – karny’), Zagórski (36′), Kapusz (42′)

BKS: Hajduczek, K. Skiba (46′ Czarnecki (żk)), J. Kowalonek, Borowski, Kapusz, Zapiór, Smyrnov (żk) (81′ Sawicki), Bochnia, P. Skiba (żk( (46′ Deka), Szewczyk (76′ Piotrowski), Zagórski