Z Wartą po sąsiedzku.

Już w sobotę (26.08) o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Spółdzielczej swój kolejny mecz w ramach klasy okręgowej rozegrają seniorzy BKS-u Bolesławiec. Tym razem przyjdzie nam zmierzyć się z GKS-em Warta Bolesławiecka.

Dla BKS-u Bolesławiec sobotni mecz będzie okazją do zamazania negatywnego wrażenia po wyjazdowym, przegranym 3:5 (1:4) meczu z Cosmosem Radzimów. Nasz zespół zaprezentował się wtedy słabo, na szczęście przy Spółdzielczej BKS wygląda zupełnie inaczej niż na obcych boiskach. Nie licząc porażki w okręgowym Pucharze Polski z Piastem Wykroty, w lidze nasze boisko jest nie do zdobycia, o czym przekonał się niecałe dwa tygodnie temu Lotnik Jeżów Sudecki. Jeszcze grając w A-klasie u siebie odnieśliśmy komplet zwycięstw. Miejmy nadzieję, że będzie tak nadal chociaż GKS Warta Bolesławiecka to bardzo wymagający przeciwnik.

Nasz najbliższy rywal jeszcze w poprzednim sezonie występował w IV lidze dolnośląskiej, z której spadł do klasy okręgowej. W zespole rywala doszło do sporych zmian kadrowych jednak wydaje się, że GKS nadal prezentuje się bardzo korzystnie. W pierwszej kolejce klasy okręgowej nasz najbliższy rywal przegrał na wyjeździe z Victorią Ruszów (mimo prowadzenia do przerwy), a w drugiej u siebie pokonał u siebie dobrze nam znane TS Parzyce 1:0. Widać więc wyraźnie, że GKS to wciąż bardzo trudny przeciwnik. Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, po minionym sezonie BKS Bolesławiec zasiliło dwóch zawodników jeszcze niedawno grających w Warcie Bolesławieckiej. Dla Krzysztofa Lisowskiego i Adriana Białego, bo o nich mowa sobotni mecz będzie miał podwójne znaczenie. Również kibice BKS-u Bolesławiec w kadrze rywala będą mogli zobaczyć znajome twarze. W kadrze rywala występują Marcin Głowacki, Kacper Wojciechowski i Bartosz Bernacki.

Sobotnia konfrontacja będzie więc na pewno bardzo zacięta i warto być tego świadkiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania seniorów i zespołów młodzieżowych BKS-u Bolesławiec!

Normalny bilet na mecz kosztuje 4 zł. Ulgowy dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat 3 zł. Osoby do 12 roku życia oraz rodziny zawodników pierwszego zespołu – wstęp za darmo

III kolejka klasy okręgowej:

sobota, 26 sierpnia 2017:

Granica Bogatynia – Lotnik Jeżów Sudecki, godz. 15:00
Victoria Ruszów – Piast Wykroty, godz. 16:00
Orzeł Wojcieszów – TS Parzyce, godz. 17:00
Hutnik Pieńsk – Pogoń Świerzawa, godz. 17:00
Gryf Gryfów Śląski – Łużyce Lubań, godz. 17:00
BKS Bolesławiec – GKS Warta Bolesławiecka, godz. 17:00
Woskar Szklarska Poręba – Stella Lubomierz, godz. 18:00

niedziela, 27 sierpnia 2017:

Sparta Zebrzydowa – Cosmos Radzimów, godz. 11:00