Za nami turnieje Żaków i Orlików.

W miniony weekend w hali I Liceum Ogólnokształcącego odbył się turniej o Puchar Starosty w kategorii Żaki i Orliki. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć zespołów BKS-u Bolesławiec.

W kategorii Żaki BKS Bolesławiec wystawił dwa zespoły, z czego drugi składał się w głównej mierze z zawodników młodszych i mniej doświadczonych. Mimo zajęcia 7 miejsca w turnieju zawodnicy zdobyli sporo doświadczenia, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Pierwszy zespół Żaków pod dowództwem trenera Adriana Białego rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw, jednak potem spotkała nas zadyszka i w kolejnych meczach musieliśmy uznać wyższość rywali. Warto podkreślić, że nasz dzielny zespół przegrał trzy mecze minimalnie (po 0:1) i niewiele zabrakło aby dorobek punktowy był korzystniejszy. Zawody wygrał zespół FA Bolesławiec, a na podium znalazł się jeszcze Piast Wykroty i Łużyce Lubań.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Patryk Pawlicki, który dla naszego zespołu zdobył aż 7 bramek i do króla strzelców turnieju zabrakło mu tylko jednego trafienia.

Również dwa zespoły reprezentowały BKS Bolesławiec w kategorii Orliki. Zawodnicy dowodzeni przez trenera Marcina Zapióra zajęły 5 i 7 miejsce w turnieju. Zawody wygrał Karkonosze Jelenia Góra, które w finale w rzutach karnych pokonały Górnika Złotoryja.

Serdeczne gratulacje!

GW