Zabrakło kropki nad i.

Remisem 0:0 zakończył się mecz 1 kolejki klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec i Włókniarzem Mirsk. Mimo ogromnej przewagi w drugiej połowie, nie udało się nam sięgnąć po komplet punktów.

Pierwsza połowa stała na niskim poziomie. Obie jedenastki miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych więc z murawy wiało nudą. Z akcji wartych odnotowania należy wyróżnić strzał zza pola karnego Doriana Latały i niecelną główkę Krzysztofa Lisowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Włókniarz Mirsk raz zagroził bramce Jakuba Walczaka, jednak defensywa BKS-u Bolesławiec była na posterunku i zapobiegła nieszczęściu. Po pierwszej połowie mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Druga odsłona meczu to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Przeprowadzone w przerwie zmiany ożywiły naszą grę, niestety nie poprawiły skuteczności. W 49 minucie świetnie sam na sam z bramkarzem wyszedł Łukasz Graczyk, jednak piłka uderzona przez pomocnika BKS-u odbiła się od słupka. Nasi zawodnicy co i rusz stwarzali zagrożenie w polu karnym Włókniarza Mirsk jednak brakowało skutecznego wykończenia. W 76 minucie po zamieszaniu pod bramką gości piłka odbiła się od poprzeczki i znów musieliśmy obejść się smakiem. W końcówce w świetnej sytuacji znalazł się Marek Majka jednak nasz napastnik huknął nad poprzeczką. Włókniarz Mirsk skupił się na obronie cennego dla nich remisu i sztuki tej dokonał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Już w sobotę BKS Bolesławiec na wyjeździe zmierzy się z Woskarem Szklarska Poręba (17.08, godz. 18:00).

BKS Bolesławiec – Włókniarz Mirsk 0:0

BKS: Walczak, Kowalonek, Lisowski, Dul, Olesiński, Gasiak (46′ Graczyk), Mucha (82′ Kwoczka), Puzio, Skiba (46′ Zagórski), Latała (46′ Kulesza), Majka