Zabrakło niewiele.

W meczu 13 kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bolesławiec nieznacznie przegrał na wyjeździe z AKS Strzegom 0:1 (0:1). Mimo porażki naszych chłopaków możemy być z ich gry zadowoleni bo postawili faworyzowanemu rywalowi twarde warunki.

Początek meczu należał do gospodarzy. AKS Strzegom rzucił się na zespół z Bolesławca jednak udawało nam się gasić wszystkie akcje AKS-u w zarodku. Nasi zawodnicy próbowali się odgryźć jednak zabrakło strzałów na bramkę rywala. Niestety w 15 minucie gospodarze strzelili gola, który jak się później okazało był jedynym golem w tym meczu. Wtedy to AKS Strzegom przeprowadził szybką akcję lewą stroną, a piłkę mocno wstrzeloną w pole karne do bramki wcisnął Zieliński. Po utracie gola obraz gry się nie zmienił. Gospodarze prowadzili grę jednak to nasz zespół powoli zaczynał zdobywać lekką przewagę.

W drugiej połowie nasi zawodnicy usilnie próbowali strzelić wyrównującego gola więc byli bardziej widoczni na murawie niż AKS Strzegom. Gospodarze przeprowadzili kilka kontr, po jednej z nich piłka odbiła się od poprzeczki bramki bronionej przez Różnickiego jednak BKS Bolesławiec dobrze ułożony w defensywie wyglądał w tej części spotkania bardzo dobrze. W 83 minucie BKS był bliski wyrównania. Wtedy to świetnie na bramkę AKS-u Strzegom uderzył Adrian Kulesza, jednak na nieszczęście dla nas bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę za linię końcową. Niestety do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie przegraliśmy mecz 0:1.

Okazało się, że diabeł nie był taki straszny jak go malują. AKS Strzegom, który był zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji musiał się sporo natrudzić żeby zdobyć komplet punktów. BKS Bolesławiec zaprezentował się dobrze jednak tego dnia to gospodarze byli lepsi i zgarnęli komplet punktów.

Następny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę (10.11) o godzinie 14:00 z Chrobrym II Głogów.

AKS Strzegom – BKS Bolesławiec 1:0 (1:0)

Bramki: Zieliński (15′)

BKS: Różnicki, Lisowski, Pełdiak, Olesiński, Dul, Szaja (82′ Zielonka), Puzio (68′ Biały), Zagórski, Kliwak, Kulesza, Graczyk (59′ Majka (żk))