Zagrali do końca.

Remisem 2:2 (0:1) zakończył się mecz 17 kolejki SALLER Klasy Okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec i Nysą Zgorzelec. Oba gole dla naszego zespołu zdobył Kamil Skiba.

Sobotni mecz, zwłaszcza jego początek. nie należał do udanych w naszym wykonaniu. Nasi chłopcy źle weszli mecz i to Nysa Zgorzelec nadawała ton grze. Na efekty lepszej gry goście musieli czekać do 30 minuty. Wtedy to Nysa Zgorzelec przeprowadziła akcje prawą stroną boiska i za sprawą celnego trafienia Kamila Gorzki wyszła na powadzenie 1:0. Otrzymany od rywala cios nie podziałał na naszych chłopców mobilizująco i nadal mecz był słaby w naszym wykonaniu. Na całe szczęście w końcówce pierwszej połowy od utraty gola uchroniła nas dobra interwencja Jakuba Walczaka i słupek naszej bramki. Do przerwy przegrywaliśmy więc 0:1.

Jeśli kibice zgromadzeni przy Spółdzielczej liczyli na lepsze otwarcie drugiej połowy musieli obejść się smakiem. Nadal gra nam się nie układała, a co gorsza w 63 minucie za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną boisko musiał opuścić Jakub Rissmann. Kiedy w 77 minucie Nysa Zgorzelec po rzucie karnym podwyższyła prowadzenie na 2:0 wydawało się, że jest już po meczu. Na całe szczęście nasi chłopcy w końcówce wreszcie zaczęli grać na swoim poziomie i rozpoczęli gonitwę za rywalem. W 80 minucie podanie z lewej strony od Macieja Szewczyka trafiło do Kamila Skiby, który strzałem tuż przy Słupku zdobył gola kontaktowego. W 84 minucie minucie mieliśmy do czynienia z bliźniaczą sytuacją z tym że podanie od Szewca tym razem Kamil Skiba wykończył uderzeniem głową. Zrobiło się więc 2:2 i kilka minut do końca meczu. Mimo starań i jeszcze kilku dobrych sytuacji nie udało nam się ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść i ostatecznie podzieliliśmy się z Nysą Zgorzelec punktami.

Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z Górnikiem Węgliniec (26.03, godzina 15:00).

BKS Bolesławiec – Nysa Zgorzelec 2:2 (0:1)

Bramki: K. Skiba (80′, 84′) – Gorzka (30′), Sawicki (77′)

BKS: Walczak, Dul, Kwoczka (46′ Łojko), Olesiński, Borowski, K. Skiba, Sawicki (46′ Bochnia), J. Kowalonek (77′ D. Kowalonek), Szewczyk, Medyński (żk) (70′ Kraśnicki), Rissmann (63′ – czk)