Zadecydował gol do szatni.

Przegraną 0:1 (0:1) zakończył się wyjazdowy mecz BKS-u Bolesławiec z Apisem Jędrzychowice w ramach 9 kolejki IV ligi dolnośląskiej. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Mateusz Baszak.

Gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania od początku rzucili się na BKS i w pierwszych minutach mocno stłamsili nasz zespół. Na nasze szczęście szereg strzałów oddanych przez Apis Jędrzychowice było niecelnych albo padało łupem Kacpra Różnickiego, raz od utraty gola uratował nas słupek. Z biegiem czasu jednak nasi chłopcy zaczęli grać lepiej i gra wyrównała się. Wprawdzie to Apis prowadził grę ale kilkukrotnie BKS groźnie zaatakował i przy zachowaniu zimnej głowy mogliśmy pokusić się o zdobycie gola. W 25 minucie dobrą sytuację miał Adrian Kulesza, a w 28 ładnie głową uderzył Adrian Biały. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis w 47 minucie i rzucie rożnym dla Apisu Mateusz Baszak strzelił gola głową i na przerwę schodziliśmy minimalnie przegrywając.

Po przerwie nasz zespół szukając wyrównującego gola mocno się odsłonił stąd gospodarze mieli kilka dobrych kontr jednak nie potrafili podwyższyć prowadzenia. BKS Bolesławiec wprawdzie szukał swoich szans na gola jednak brakowało uderzeń na bramkę Bartosza Bochni. W końcówce goście postawili na atak jednak nawet grając z trójką napastników nie udało nam się wyrównać. Apis Jędrzychowice kontrolował grę i dowiózł zwycięstwo do końca.

Mimo porażki zawodnicy BKS-u Bolesławiec imponowali wolą walki do ostatniego gwizdka i przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o punkty. Apis Jędrzychowice jednak nie bez powodów zaliczany jest do czołowych klubów IV ligi i tego dnia zasłużenie zgarnął komplet punktów. Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej ze Stalą Chocianów (13.10, godz. 15:00).

Apis Jędrzychowice – BKS Bolesławiec 1:0 (1:0)

Bramki: Baszak (45+2)

BKS: Różnicki, Lisowski (żk) (86′ Markowski), Dul (87′ czk), Olesiński, Pełdiak, Szaja (78′ A. Puzio), D. Puzio (68′ Rudkowski), Kliwak, Graczyk (61′ Zielonka), Biały (żk), Kulesza