Zgodnie z planem.

BKS wrócił na właściwe tory! W meczu 26 kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe Jaworzankę 1946 Jawor 3:0 (2:0). Bramki dla BKS-u zdobyli Gabriel Piotrowski (dwie) oraz Jacek Bochnia.

Jeśli ktokolwiek miał obawy czy sobotnia porażka z Łużycami Lubań odciśnie na naszych chłopakach piętno to po pierwszych minutach meczu w Jaworze mógł przestać się martwić. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął mecz i już od początku narzucił gospodarzom swój styl. Na prowadzenie wyszliśmy w 11 minucie. Wtedy to ładnie z prawej strony dośrodkował Filip Zagórski. Piłka trafiła do Gabriela Piotrowskiego, który wystawił piłkę Jackowi Bochni. Kapitan BKS-u mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i zrobiło się 1:0. Dalsza część meczu nadal toczyła się pod nasze dyktando, brakowało jednak dokładności w stwarzanych sobie sytuacjach. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, BKS zadał rywalowi drugi cios. W doliczonym czasie ladnym podaniem do Gabriela Piotrowskiego odwdzięczył się Jacek Bochnia i Gabriel ładnym lobem wyprowadził nas na 2:0.

Druga odsłona meczu nie zaczęła się dla nas dobrze. W 50 minucie za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną boisko musiał opuścić Artur Spraski. Na szczęście na murawie nie widać było, że gramy w osłabieniu. Wprawdzie rozochoceni gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce Tomasza Hajduczka, jednak to nasz bramkarz był górą we wszystkich sytuacjach w naszym polu karnym. W 81 minucie mogliśmy wreszcie odetchnąć bo swojego drugiego gola zdobył Gabriel Piotrowski. Napastnik BKS-u zabrał obrońcom Jaworzanki piłkę i pięknym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 3:0 dla BKS-u Bolesławiec. Ambitni gospodarze próbowali przeciwstawić się naszym chłopakom ale tego dnia trzy punkty zostają zapisane na nasze konto.

Następny mecz nasz zespół rozegra „u siebie”. Na boisku w Raciborowicach podejmiemy AKS Strzegom (sobota, 06.05, godz. 17:00).

Jaworzanka 1946 Jawor – BKS Bolesławiec 0:3 (0:2)

Bramki: Bochnia (11′), Piotrowski (45′, 81′)

BKS: Hajduczek, J. Kowalonek, Borowski, Kapusz, Zapiór, Spraski (55′ 2żk=czk), Bochnia (88′ Buczkowski), P. Skiba (79′ Smyrnov), Zagórski (86′ Sinica), Piotrowski (82′ Gałka), Czarnecki (69′ Sawicki)