Zwycięskie zakończenie rundy.

Zwycięstwem 2:0 (0:0) na wyjeździe zakończył się ostatni mecz seniorów BKS-u Bolesławiec w rundzie jesiennej klasy okręgowej. Nasz zespół w pokonanym polu zostawił zespół Pogoń Świerzawa jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Przed meczem nasz zespół był faworytem sobotniej konfrontacji jednak jasne było, że będzie ciężko. Tak w rzeczywistości było jednak BKS Bolesławiec po raz kolejny pokazał charakter, który w minionej właśnie rundzie był naszym atutem.

Początek meczu nie należał do ładnych widowisk. Obie jedenastki toczyły walkę w środku boiska i akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 17 minucie sygnał do atak dał Adrian Kulesza jednak strzał napastnika BKS-u Bolesławiec był za słaby i padł łupem bramkarza. W 18 minucie niewiele brakowało by Pogoń Swierzawa wyszła na prowadzenie na szczęście po szybkiej kontrze i strzale piłka przeszła obok słupka bramki Kizymy. W 19 minucie po raz kolejny dobrą sytuację miał BKS Bolesławiec. Wtedy to po dobrym dośrodkowaniu Adriana Białego znajdujący się w polu karnym Adrian Kulesza uderzył z woleja jednak piłka przeszła nad poprzeczką i musieliśmy obejść się smakiem. Po tym kilkuminutowym zrywie obu ekip gra znów przeniosła się w środkowe rejony boiska z lekką przewagą naszego zespołu. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy, którzy w tym fragmencie siedli na naszym zespole. Na szczęście nie przyniosło to Pogoni Świerzawa bramki i do przerwy mieliśmy remis 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów. W 51 minucie podcinany w polu karnym Pogoni był Adrian Kulesza i sędzia spotkania podyktował rzut karny dla BKS-u, którego na gola zamienił Łukasz Graczyk. Od straty gola przez gospodarzy mecz stał się ostrzejszy, a podrażniona Pogoń wzięła się do odrabiania strat. Już minutę później nasz rywal miał szansę na wyrównanie jednak znów zabrakło im postawienia kropki nad i. W dalszej części meczu lekko przeważaliśmy jednak ambitni gospodarze usilnie dążyli do wyrównania. Na boisku nie brakowało ostrej gry, a sędzie zmuszony był także do odesłania trenera gospodarzy na trybuny. Minimalne prowadzenie BKS-u Bolesławiec utrzymywało się aż do 90 minuty kiedy to wreszcie mogliśmy odetchnąć ze spokojem. W doliczonym czasie gry ku zaskoczeniu gospodarzy Łukasz Graczyk nie czekając na gwizdek sędziego uderzył na bramkę Pogoni z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Sobotnie zwycięstwo sprawiło, że rundę jesienną kończymy w na drugim, premiowanym awansem do IV ligi miejscu. Nasz zespół z nadwyżką spełnił przedsezonowe założenia i z poczuciem dobrze wykonanej roboty możemy udać na odpoczynek. Miejmy nadzieję, że nasi chłopcy dobrze przepracują zimę i na wiosnę wrócą jeszcze silniejsi.

Po meczu dzięki uprzejmości i gościnności właścicieli restauracji „Zodiak” odbyło się uroczyste zakończenie rundy jesiennej, w którym wzięli udział zawodnicy, sztab szkoleniowy, działacze oraz sympatycy BKS-u Bolesławiec. Organizacja oraz zabawa podobnie jak cała runda jesienna była efektowna i niezwykle udana. Dziękujmy!

Pogoń Świerzawa – BKS Bolesławiec 0:2 (0:0)

Bramki: Graczyk (51′, 90+4)

BKS: Kizyma (żk), Janicki, Lisowski (żk), Dul (żk), Rudkowski, Graczyk, Pirożek (żk) (80′ Zielonka), Szaja, Biały (żk), Pochwała (75′ Markowski), Kulesza (90′ Smolarek)