Zwycięstwo na koniec roku.

Zwycięstwem zakończył się ostatni mecz BKS-u Bolesławiec w tym roku. Nasz zespół przy Spółdzielczej pokonał Czarnych Lwówek Śląski 4:0 (2:0). Bramki dla BKS-u zdobyli Dawid Kowalonek, Adrian Kulesza, Mateusz Olesiński i Kamil Posadowski.

Sobotni mecz zdecydowanie należał do naszego zespołu. Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego od początku narzucili swój styl gry rywalowi i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie po ładnej akcji strzał na bramkę rywala oddał Mateusz Medyński. Piłkę ładnie wybronił bramkarz gości jednak na posterunku był Dawid Kowalonek, który uderzeniem głową wyprowadził nas na prowadzenie 1:0. W 36 minucie ładnie w pole karne rywala wszedł Mateusz Olesiński. Obrońca BKS-u pewnie by strzelił gola jednak został wycięty a piłka trafiła do Adriana Kuleszy. Kaczor nie zwykł marnować takich sytuacji i strzałem z bliska wyprowadził BKS Bolesławiec na 2:0. Taki wynik utrzymał się się do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście z Lwówka Sląskiego wprawdzie szukali gola kontaktowego jednak nasi zawodnicy tego dnia byli bezbłędni. W 49 minucie świetnym rajdem na prawej stronie popisał się Kamil Skiba. Obrońca BKS-u podał do Mateusza Olesińskiego a ten mocnym strzałem od poprzeczki wyprowadził nas na 3:0. Siedem minut później było już 4:0. Wtedy to asystą popisał się Maciej Szewczyk, a bramkę w siatce umieścił Kamil Posadowski. Mimo jeszcze kilku szans wynik nie uległ już zmianie i ostatnie w tym roku zwycięstwo BKS-u Bolesławiec stało się faktem.

Sobotni mecz był ostatnim meczem naszego zespołu w tym roku. Zaległy mecz z Victorią Ruszów został przeniesiony na przyszły rok. Na podsumowanie rundy jesiennej przyjdzie jeszcze czas jednak nie da się ukryć, że nasi chłopcy przez całą jesień prezentowali się wyśmienicie i walkę o 4 ligę rozpoczną w przyszłym roku z bardzo dobrej pozycji.

BKS Bolesławiec – Czarni Lwówek Śląski 4:0 (2:0)

Bramki: D. Kowalonek (20′), Kulesza (35′), Olesiński (49′), Posadowski (56′)

BKS: Walczak, Kapusz (żk), Skiba, Olesiński, D. Kowalonek, Borowski (66′ Dul), Medyński, Dmuchowski (51′ Kwoczka (żk)), J. Kowalonek (60′ Kowalski (żk)), Szewczyk (żk), Kulesza (51′ Posadowski)